1.Lig CentilmenLig’in şampiyonu İstanbul Güngörenspor oldu

Bank Asya 1.Lig’de 2011-2012 sezonunun ikinci yarısından itibaren uygulanan 1.Lig CentilmenLig’de şampiyon İstanbul Güngörenspor oldu. 1.Lig CentilmenLig’de İstanbul Güngörenspor -0.12 ağırlıklı puanla zirvede tamamladı.

Uygulamada, ligin 18-34. hafta müsabakaları ile Bank Asya 1.Lig Play-off maçları hesaplandı. Bu periyotta, her kulübün puanı, oynadığı maç sayısına bölündü. Elde edilen ortalamanın sıralanması sonrasında, en az ceza puanına sahip olan kulüp olarak İstanbul Güngörenspor, 2011-2012 sezonu 1.Lig CentilmenLig Şampiyonu olmaya hak kazandı.

1.Lig CentilmenLig Puan Cetveli


Ceza Puanları Listesi:


Kırmızı kart:
8 puan olarak değerlendirilir.

Sarı kart: 3 puan olarak değerlendirilir.

Çift sarı kart: Kırmızı kart cezası (8 puan) olarak değerlendirilir.
Futbolcu, çift sarı karttan ihracı da dahil olmak üzere, ihraç sonrasındaki eylemleri nedeniyle ayrıca müsabakadan men cezası almışsa, her iki cezanın puanları toplanır.

Müsabakadan men cezası: Müsabaka başına 8 puan olarak değerlendirilir.

Soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı: Ceza alınan müsabaka başına 8 puan olarak hesaplanır.

Stadyuma giriş yasağı: Hak mahrumiyeti tablosuna göre ceza alınan maç başına 15 puan olarak hesaplanır.

Hak mahrumiyeti: Hak mahrumiyeti tablosuna göre ceza alınan maç sayısı başına 15 puan olarak hesaplanır.

Saha kapatma cezası: Ceza alınan müsabaka başına 30 puan olarak hesaplanır.

Seyircisiz oynama cezası (tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası dahil): Ceza alınan müsabaka başına 40 puan olarak hesaplanır.

Lisansın askıya alınması: Hak mahrumiyeti tablosuna göre alınan ceza maç sayısı başına 12 puan olarak hesaplanır.

Lisansın iptali: 2000 ceza puanı olarak hesaplanır.

Sürekli hak mahrumiyeti cezası: 2000 ceza puan olarak hesaplanır

Takım halinde sportmenliğe aykırı hareket: Görülen sarı veya kırmızı kartlar nedeniyle verilen ceza puanları saklı kalmak kaydıyla, ayrıca 20 puan olarak hesaplanır.

Para Cezası: Sadece saha olayları ve çirkin kötü tezahürat nedeniyle verilen para cezaları dikkate alınır. Saha olayları ile çirkin ve kötü tezahürat eylemi nedeniyle kulüplere verilen 10.000.- TL ve 10.000.- TL’den fazla olan para cezalarının her bir 10.000.-TL’si için 3’er ceza puanı verilir. Ceza puanı hesaplamasında her bir karar ve kararda verilen her bir para cezası diğer cezalardan bağımsız olarak dikkate alınır. Bununla birlikte bu hüküm çerçevesinde verilen ceza puanları 30 ceza puanını geçemez.

Hükmen Mağlubiyetler: Herhangi bir sebeple hükmen mağlubiyet kararına yol açan müsabakalarda, o müsabaka sonucunda ortaya çıkan ceza puanları geçerlidir.

Tamamlanamayan Müsabakalar: Tamamlanamayan müsabakalarda puanlama, alınan cezalara göre yapılır.

Lig Dışı Bırakma ve Alt Kümeye Düşürme: Herhangi bir sebeple lig dışı bırakılan veya alt kümeye indirilen kulüpler, CentilmenLig uygulamasından ve tablosundan çıkarılırlar.

Müsabaka Tekrarı ve Müsabakanın Yarıda Kalması: Herhangi bir sebeple müsabakanın tekrarına karar verilmesi halinde ilk müsabakada alınan puanlar geçersiz sayılır. Puanlama ikinci müsabaka üzerinden yapılır.

 


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*