2001 doğumlu U17 Millilerin, Bulgaristan maçları aday kadrosu belli oldu

2001 doğumlu oyunculardan oluşan ve 13-19 Ekim 2017 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu maçlarına katılacak olan U17 Milli Takımımızın, Bulgaristan ile oynayacağı hazırlık maçlarının aday kadrosu belli oldu.

U17 Milli Takımımız, Bulgaristan ile 19 ve 21 Eylül 2017 tarihlerinde başkent Sofya’da iki hazırlık maçı oynayacak.

Aday kadroya davet edilen oyuncular, 16 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 12.00’de, Beykoz-Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde bir araya gelecek. U17 Milliler, Bulgaristan ile deplasmanda oynayacağı hazırlık maçları için 18 Eylül 2017 Pazartesi günü Sofya’ya gidecek.

ÖNEMLİ NOT: Bulgaristan ile hazırlık maçları oynayacak ve Ekim ayında 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu maçlarına katılacak U17 Milli Takımı ile geride bıraktığımız Mayıs ayında 2016-17 Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde yarı final oynayan ve 6-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Hindistan’daki 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri’ne katılacak U17 Milli Takımı farklı ekiplerdir. 2017-18 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu’na katılacak U17 Milli Takımı 2001 doğumlu oyunculardan oluşurken, Mayıs ayında 2016-17 Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde mücadele edip Ekim’deki 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri’ne katılmaya hak kazanan U17 Milli Takımı ise 2000 doğumlu oyunculardan oluşmaktadır.

Teknik direktör Ahmet Ceyhan yönetimindeki ve 2001 doğumlu oyunculardan oluşan U17 Milli Takımı’nın Bulgaristan maçları aday kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Adı Soyadı

Kulübü

Mevki

Doğum Tarihi

Muhammet Taha Tepe

Altınordu A.Ş.

Kaleci

01.01.2001

Arda Akbulut

Trabzonspor A.Ş.

Kaleci

01.01.2001

Atakan Gündüz

Altınordu A.Ş.

Defans

01.01.2001

Atalay Gürel

Altınordu A.Ş.

Defans

10.04.2001

Rıdvan Yılmaz

Beşiktaş A.Ş.

Defans

21.05.2001

Mert Gökcan

Borussia Dortmund

Defans

29.04.2001

Işık Kaan Arslan

Galatasaray A.Ş.

Defans

28.01.2001

Tarık Gözüşirin

Hertha Berlin

Defans

08.08.2001

Bora Ulu

Trabzonspor A.Ş.

Defans

19.03.2001

Atalay Yıldırım

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

29.09.2001

Barışcan Işık Altunbaş

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

22.03.2001

Mustafa Kaya

Altınordu A.Ş.

Orta Saha

24.04.2001

Emir Biberoğlu

AZ Alkmaar

Orta Saha

20.05.2001

Muhammed Gümüşkaya

Fenerbahçe A.Ş.

Orta Saha

01.01.2001

Serkan Bakan

Göztepe A.Ş.

Orta Saha

01.01.2001

Süleyman Luş

Galatasaray A.Ş.

Orta Saha

24.03.2001

İsmail Cem Kara

Trabzonspor A.Ş.

Orta Saha

01.04.2001

Yaser Yüce

Trabzonspor A.Ş.

Orta Saha

01.01.2001

Oğuzhan Akgün

Beşiktaş A.Ş.

Forvet

13.07.2001

Ali Yavuz Kol

Galatasaray A.Ş.

Forvet

29.01.2001

Maç Programı:

Tarih-Saat

Takım

Skor

Takım

Stat / Yer

19.09.2017 – 17.00 TSİ

Bulgaristan

Türkiye

Milli Futbol Merkezi / Sofya

21.09.2017 – 10.30 TSİ

Bulgaristan

Türkiye

Milli Futbol Merkezi / Sofya


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*