TFF 

2014-2015 Sezonu MHK Kış Semineri’nde ikinci gün tamamlandı

Antalya’nın Belek ilçesindeki Calista Luxury Resort Hotel’de düzenlenen 2014-2015 Sezonu MHK Kış Semineri’nde ikinci gün tamamlandı.

Sabah saatlerinde üst klasman hakemler, FIFA Fitness Testi’nden geçti. İki aşamadan oluşan FIFA Fitness Testi’nde hakemler; 6*40 metre tekrarlı ile 20*150 metre yüksek şiddetli koşular yaptılar. Aynı saatlerde; üst klasman yardımcı hakemler ise Dr. Tuba Kızılet tarafından antrenmanlarda ve maçlarda yaralanmayı önleyici testler konusunda uygulamalı olarak bilgilendirildi. Daha sonra; UEFA Eğitimcisi Giovanni Stevanato ile MHK Üyesi Fahir Ersoy tarafından üst klasman yardımcı hakemlere 2014-2015 Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısındaki performansları hakkında analizler yapıldı. İlave yardımcı hakemler ise önce; MHK Eğitim Direktörü Oğuz Sarvan ile MHK Üyesi Metin Tokat tarafından 4. hakemlik ve iş birliği hakkında eğitim alırken, daha sonra MHK Danışmanı Jaap Uilenberg ile UEFA Eğitimcisi Jorn West Larsen de kendileri özel olarak hazırlanmış klipler eşliğinde iş birliği konusu hakkında bilgiler verdi.

Öğleden sonra; FIFA Fitness Testi’nden bu kez üst klasman yardımcı hakemler geçti. Bu yeterlilik testinde üst klasman yardımcı hakemler; 6*40 metre tekrarlı ile 20*150 metre yüksek şiddetli koşular yaptılar. Aynı sırada MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ile MHK Üyesi Metin Tokat da üst klasman hakemlerle bireysel olarak toplantılar yaptılar. Bu görüşmelerin ardından üst klasman hakemler ile ilave yardımcı hakemlere Dr. Ala Elcircevi motivasyon ve iletişim konuları hakkında eğitim verdi.

Akşamüstü saatlerinde ise MHK Danışmanı Jaap Uilenberg tarafından üst klasman hakemler ile ilave yardımcı hakemlere 6 hakemli sistem ile ilgili Spor Toto Süper Lig maçlarında yaşanan pozisyonlardan derlenen görüntüler eşliğinde analizler yapıldı. Bu analizlerin ardından; üst klasman hakemler ise Dr. Ali Kızılet ve Dr. Tuba Kızılet tarafından antrenmanlarda ve maçlarda yaralanmayı önleyici testler konusunda uygulamalı olarak bilgilendirildi. Aynı sırada; UEFA Eğitimcisi Giovanni Stevanato ile MHK Üyesi Fahir Ersoy ise üst klasman yardımcı hakemlere konsantrasyon, yer alma ve ofsayt kararları hakkında bilgiler verdi. Günün sonunda ise tüm hakemler; MHK Eğitim Direktörü Oğuz Sarvan tarafından Spor Toto Süper Lig maçlarında yaşanmış pozisyonlardan oluşan görüntüler üzerinden video teste tabi tutuldu.

Seminere; MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, MHK Üyeleri, MHK Danışmanı Jaap Uilenberg, UEFA Eğitimcileri Jorn West Larsen, Giovanni Stevenato, UEFA Fitness Eğitimcisi Prof. Dr. Werner Helsen, Ulusal Eğitimciler, tüm üst klasman, üst klasman yardımcı ve ilave yardımcı hakemler katılıyor.

2014-2015 sezonu MHK Kış Semineri’nin tüm programı için tıklayınız…

Medya için önemli bilgilendirmeler:

Seminerde, 17 Ocak Cumartesi günü saat 14:00’te yapılacak açılış töreni ve MHK Danışmanı Jaap Uilenberg’in sunumu ile aynı akşam düzenlenecek FIFA Kokart Takma Töreni ve akşam yemeği de medya mensuplarına açık olacak. Diğer oturumlar ise medyaya kapalı olarak gerçekleştirilecek.

Semineri takip etmek isteyen medya mensupları için herhangi bir akreditasyon sistemi bulunmamaktadır. Ancak kontrol için medya mensuplarının sarı basın kartlarını ya da kimliklerini yanlarında getirmeleri rica olunur.
 
Seminerden canlı yayın yapacak TV kuruluşlarının kurulumlarını 17 Ocak 2015 Cumartesi günü en geç 12.30’a kadar tamamlamaları, seminerden görüntü alacak kameramanların ise ses kabloları ile tripodlarını yanlarında getirmeleri rica olunur.
 
Semineri takip edecek medya mensupları, 17 Ocak Cumartesi 15:30 ile 17:00 arasında kendilerine ayrılacak röportaj alanında röportajlarını gerçekleştirebilirler.

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl01CurrentIndex = -1;

var ctl01m = new Array(); // medium
var ctl01b = new Array(); // big
var ctl01i = new Array(); // info

function ctl01Show(index){
if (index ctl01m.length – 1) return;
ctl01ShowMain(index);
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}

function ctl01ShowMain(index){
ctl01CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl01imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01m[index];
FindObject(‘ctl01imgMain’).alt = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01_lblExp’).innerHTML = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*