2017-2018 Sezonu MHK Kış Semineri’nin ikinci bölümü başladı

A Klasman Hakemleri ve A Klasman Yardımcı Hakemleri’nin katıldığı 2017-2018 Sezonu Kış Semineri’nin ikinci bölümü Antalya’nın Belek ilçesindeki Calista Luxury Resort Otel’de başladı.

Seminerin ilk günü hakemler ve yardımcı hakemler, Zeytinköy Atletizm Sahasında uygulanan FIFA Atletik Testini tamamladı.

Öğleden sonra, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu’nun yaptığı açılış konuşmasıyla seminer başladı.

Açılış konuşmasının ardından, Zihinsel Performans Eğitmeni Doç.Dr Rıdvan Ekmekçi, hakem ve yardımcı hakemlere Zihinsel Hazırlık konusunda eğitim verdi. İkinci oturumda, UEFA Yardımcı Hakem Eğitmeni Leif Lindberg iş birliği konusunda önemli hatırlatmalar yaptı.

Seminerin bundan sonra yapılacak oturumlarında, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, Merkez Hakem Kurulu Eğitimden Sorumlu Üyesi Murat Ilgaz, UEFA-Türkiye Hakem Konvansiyon Sorumlusu ve MHK Eğitimcisi Jorn West Larsen ve UEFA Yardımcı Hakem Eğitmeni Leif Lindberg eğitimler verecek.

Eğitimlerden sonra, hakemler ve yardımcı hakemler saha çalışmalarına katılacak.

Seminerin son gününde ise, Fiziksel Gelişim Uzmanı Doç.Dr.Ali Kızılet, Fiziksel Gelişim Uzman Yardımcısı Dr.Tuba Kızılet Bozdoğan ve ekibi hakemlere UEFA 20 sakatlık önleyici testleri uygulayacak.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*