2017 FIFA U17 Dünya Kupası’ndaki rakiplerimiz belli oldu

U17 Milli Takımımızın mücadele edeceği ve 6-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Hindistan’da düzenlenecek 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri’nin Kura Çekimi, yapıldı.

Turnuvaya ev sahipliği yapacak Hindistan’ın Mumbai şehrindeki Sahara Star Hotel’de düzenlenen kura çekimi sonunda U17 Milli Takımımız, B Grubu’nda Paraguay, Mali ve Yeni Zelanda ile eşleşti. Kura çekiminde, aynı konfederasyonda yer alan ülkelere birbirleriyle eşleştirilmedi.

Kura çekimine, U17 Milli Takımımızın Teknik Direktörü Mehmet Hacıoğlu da katıldı. 2017 FIFA U17 Dünya Kupası kuralarını ise eski Nijeryalı futbolcu Nwankwo Kanu, Arjantinli oyuncu Esteban Cambiasso, Hindistan A Milli Takımı kaptanı Sunil Chhetri ve Rio’da düzenlenen 2016 Yaz Olimpiyatları’nda badminton dalında gümüş madalya kazanarak bu seviyede madalya kazanan ilk Hintli kadın sporcu olan Pusarla Venkata Sindhu çekti.

Grup maçlarımızı Navi Mumbai’da oynayacağız

U17 Milli Takımımız, 2017 FIFA U17 Dünya Kupası B Grubu’ndaki maçlarını Navi Mumbai şehrinde oynayacak.

U17 Milli Takımımızın, B Grubu’ndaki maç programı şu şekilde:

6 Ekim 2017 / Navi Mumbai (Dr. DY Patil Stadyumu) / Yeni Zelanda-Türkiye

9 Ekim 2017 / Navi Mumbai (Dr. DY Patil Stadyumu) / Türkiye-Mali

12 Ekim 2017 / Navi Mumbai (Dr. DY Patil Stadyumu) / Türkiye-Paraguay

2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri’nde mücadele edecek 24 takım, kura çekiminde 4’erli olarak 6 gruba ayrıldı. Gruplarda ilk iki sırayı alacak takımlar ile en iyi 4 üçüncü, Son 16 Turu’na yükselecek. Turnuvadaki eşleşmeler, bu turdan itibaren ise tek maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak.

U17 Milli Takımımız, Mayıs ayında Hırvatistan’da düzenlenen 2017 U17 Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde yarı final oynama başarısı göstererek, 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri’ne UEFA’yı temsilen katılacak 5 ülkeden biri olma başarısını göstermişti.

Şampiyonada, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) ve Asya Futbol Konfederasyonu’ndan (AFC) 5’er, Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL), Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler Futbol Konfederasyonu (CONCACAF) ve Afrika Futbol Konfederasyonu’ndan (CAF) 4’er, Okyanusya Futbol Konfederasyonu’ndan (OFC) ise 2 ülke mücadele edecek.

2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri Grup Eşleşmeleri şu şekilde:

A GRUBU

B GRUBU

C GRUBU

D GRUBU

E GRUBU

F GRUBU

Hindistan

Paraguay

İran

Kuzey Kore

Honduras

Irak

ABD

Mali

Gine

Nijer

Japonya

Meksika

Kolombiya

Yeni Zelanda

Almanya

Brezilya

Yeni Kaledonya

Şili

Gana

TÜRKİYE

Kosta Rika

İspanya

Fransa

İngiltere

2017 FIFA U17 Dünya Kupası’na Hindistan’ın Yeni Delhi, Navi Mumbai, Goa, Koçi, Guwahati ve Kalküta şehirleri ev sahipliği yapacak. Şampiyona, aynı zamanda Hindistan’ın tarihinde ev sahipliği yapacak ilk FIFA organizasyonu olma özelliğini de taşıyor. Final karşılaşması ise Kalküta’da oynanacak.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*