2019 UEFA Süper Kupa medya akreditasyonu başvuruları 8 Temmuz’da başlayacak

İngiltere’nin Liverpool ve Chelsea takımları arasında 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü İstanbul’daki Beşiktaş Park’ta oynanacak UEFA Süper Kupa karşılaşması için medya akreditasyonu başvuruları 8 Temmuz’da başlayacak.

UEFA’nın FAME portalı üzerinden kabul edilecek başvurularla ilgili detaylar şöyle:

MEDYA AKREDİTASYONU BAŞVURU TARİHLERİ

Başvuru Başlangıç Tarihi ve Saati: 8 Temmuz 2019 Pazartesi – TSİ 02.01
Başvuru Bitiş Tarihi ve Saati: 29 Temmuz 2019 Pazartesi – TSİ 01.59

NASIL BAŞVURULUR?

Medya (Yazılı Basın, Foto Muhabirleri, İnternet Siteleri)

FAME üzerinde aktif ve onaylı hesabı bulunan medya mensupları, akreditasyon taleplerini aşağıda belirtilen internet sayfası aracılığıyla yapabilir:

https://fame.uefa.com/media

Bu kategoriye giren medya mensupları, akreditasyonlarını bireysel olarak kendi hesapları üzerinden gerçekleştirecektir.

Yayıncı Olmayan Radyo ve TV Kuruluşları

Yayıncı Olmayan Radyo ve TV Kuruluşları çalışanlarının akreditasyonları ise, kurumsal hesaplarını yöneten kullanıcı tarafından yapılacaktır. Bu kategoriye giren medya mensuplarının başvuruları şu internet sayfası üzerinden yapacaktır:

https://broadcasters.fame.uefa.com

NOT: Video içeriği üreten internet siteleri, muhabir ve kameramanlarını, bu kategoriye bağlı olarak akredite edecektir (Yayıncı Olmayan TV). Medya alanındaki internet sitesi kategorisi yalnızca metin içeriği üreten gazeteciler için kullanılacaktır.

FAME’de hesabı bulunmayan medya mensupları ve kuruluşlar

Medya akreditasyonu yalnızca şu anda spor branşında profesyonel olarak görev yapan medya mensuplarına ayrılmıştır.

FAME Medya Portalı’nda hesabı bulunmayan medya mensupları, öncelikle bu platforma girerek, gerçekten spor alanında çalıştıklarını kanıtlayıp kendilerini kayıt ettirmeli ve hesaplarını onaylatmalıdır. Daha sonra UEFA etkinlikleri için akreditasyon talebinde bulunabilirler.

Kurumsal hesabı bulunmayan Yayıncı Olmayan Radyo ve TV Kuruluşları ise, ilk önce bu hesabın yaratılmasıyla ilgili UEFA’dan talepte bulunmalıdır. Aşağıda belirtilen internet adresindeki “Registration for TV corporate users” veya “Registration for radio corporate users” ilgili linkleri tıklanıp istenen bilgiler girilerek e-mail yoluyla başvuru yapılmalıdır.

https://www.uefa.com/insideuefa/mediaservices/accreditation/index.html

Tüm talepler UEFA’nın medya onaylama politikası göz önünde bulundurularak değerlendirilecektir. Uyulması gereken koşullar ve kayıt adımları uefa.com’da yer alan Medya Akreditasyonları sayfasından (üstteki link) incelenebilir.

Medya akreditasyonu hakkındaki tüm sorular için media.accreditations@uefa.ch adresiyle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Medya Akreditasyon Politikası ve Şartlar

Kimlik ve pasaport bilgileri

Başvuru sahiplerinin tüm kişisel kimlik bilgileri güncel olmalı ve akreditasyon teslimi sırasında ibraz edilecek belgelerle tutarlılık taşımalıdır.

Yerel yetkililer tarafından yapılacak polis sorgulaması

UEFA organizasyonlarındaki güvenlik yönetmelikleri, akredite olan herkesin yerel makamlar tarafından sorgulanmasına yetki vermektedir. Başvuru sahipleri, kimlik bilgilerinin tutarlı olduğundan emin olmalı ve pasaport formatında vesikalık fotoğraflarını ‘Detaylar’ ya da ‘Fotoğraf’ sekmesine yüklemelidir.

Profesyonel olarak çalışıldığına dair kanıt sunulması

Yazılı basın mensupları, muhabirler, foto muhabirler, sayfada bulunan ‘Dökümanlar’ sekmesine geçerli basın kartlarının yanı sıra yaptıkları işe dair en güncel tarihli makale ve fotoğraflardan örnekler yüklemek zorundadır.

Serbest çalışanlar (Yazılı basın, muhabir, foto muhabir)

Serbest çalışan basın mensupları, organizasyonda görevlendirildiklerine dair mektubu sisteme yüklemek zorundadır. Serbest çalışan basın mensupları, adına çalışacakları organizasyonun değişmesi durumunda yeni görev mektubunu UEFA Medya Servisi’ne media.accreditations@uefa.ch ulaştırarak yeni görevin tescilini sağlayacaktır.

Video Muhabirler (Video Journalist) kategorisi için geçerlilik şartları

Video Muhabirler aşağıda belirtilen şartları yerine getirmelidir:

Kurum adına çalışan Video muhabirler:

• Geçerli basın kartı

• Faal bir medya kuruluşunda çalışıldığına dair kanıt. (Kurumsal e-posta adresi veya kurum adına çalışıldığına dair tarihli ve imzalı yazı)

• Başvuru sahibinin ürettiği içeriklerden ve işlerden en az iki örnek. Sunulan örnekler video görüntüleri içermek zorundadır ve içinde yazı ya da fotoğraf barındırabilir. Üretilen içerik tamamen başvuru sahibine ait olmak zorundadır ve son 12 ay içinde yayınlanmış olmalıdır.

Serbest çalışan video muhabirler:

• Geçerli basın kartı

• Video muhabir olarak, adına çalışılacak kurumdan tarihli ve imzalı görev mektubu.

• Başvuru sahibinin ürettiği içeriklerden ve işlerden en az iki örnek. Sunulan örnekler video görüntü içermek zorundadır ve içinde yazı ya da fotoğraf barındırabilir. Üretilen içerik tamamen başvurana ait olmak zorundadır ve son 12 ay içinde yayınlanmış olmalıdır.

• Bir futbol veya spor müsabakasında video muhabir olarak nasıl bir görev alındığının tanımı.

• Video kayıt için kullanılacak cihazın modeli ve türünün belirtilmesi.

Kurum ve görev değişiklikleri

Başvuru sahibi, çalıştığı kurum veya görevinin değişmesi halinde UEFA Medya Servisi’ni media.accreditations@uefa.ch adresi aracılığıyla bilgilendirmelidir.

Yayıncı Olmayan Kuruluşlar için Frekans Erişimi:

Yayıncı olmayan kuruluşlar, kablosuz kamera ve mikrofon kullanımı için 19 Temmuz 2019 tarihine kadar media.accreditations@uefa.ch adresine e-posta ile bildirimde bulunmalıdır.   

Geç Akreditasyon Talepleri

Medya mensuplarının belirtilen tarihten önce başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Geç akreditasyon talepleri dikkate alınmayacaktır.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*