7 ülkenin U16 milli takım teknik direktörü, TFF.ORG’a konuştu

Manisa’da yarın başlayacak 14. Mercedes-Benz Ege Kupası öncesi Türkiye dışında turnuvaya katılacak takımların teknik direktörleri, turnuva hakkındaki görüşlerini TFF.ORG ile paylaştı.

İşte turnuvaya katılacak olan takımların teknik direktörlerinin görüşleri:

Oivinde Nielsen (Norveç):

“Norveç, uzun zamandır düzenlenen Mercedes-Benz Ege Kupası’na sürekli olarak katılmakta. Daha önce katıldığımız turnuvalarda hep iyi antrenman sahaları ve kaliteli rakiplerle karşılaştık. Bunun yanı sıra Türk konukseverliğini de her zaman en iyi şekilde hissettik. Amacımız, bu turnuvada oynayacağımız maçlarla genç oyuncularımıza ilerisi için tecrübe kazandırmak. Bu nedenle Manisa’daki turnuvayı heyecanla bekliyoruz.”

Per Holm (Danimarka):

“Mercedes-Benz Ege Kupası, senelerdir katılmakta olduğumuz mükemmel bir turnuva. Aynı zamanda da önümüzdeki dönemlerde UEFA U17 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek genç oyuncuları, bu kupaya hazırlamak için de harika bir fırsat. Mercedes Benz Ege Kupası’na her yıl olduğu gibi bu sene birçok kaliteli takım katılıyor. Bu yüzden finale yükselmek için üst düzey performans sergilememiz gerekli. Takımların geçtiğimiz sonbahardaki performanslarının etkisinin bu turnuvada etkili olacağını düşünüyorum. Tüm takımlara başarılar dilerim.”

Charalampos Zelenitsas (Yunanistan):

“Mercedes-Ben Ege Kupası’na katıldığımız için büyük gurur duyuyoruz. Bu turnuva düzenlendiği süre boyunca tüm takımlar için iyi bir referans ve Avrupa’nın en güçlü U17 Milli Takımları’nın şekillenmesinde de etkili olmuştur. Yunanistan olarak bu turnuvaya 10. kez katılıyoruz. Mercedes-Benz Ege Kupası, sezonluk teknik planlamamızda her zaman bir mihenk taşı ve genç oyuncuların tecrübe kazanması, sportif ihtiyaçlarını giderebilmesi için önemli bir fırsattır. Bu sezonki kupadaki hedefimiz teknik yeteneklerimizi en iyi şekilde sergileyip, rakiplerimizle oynayacağımız maçlarda başarılı olmak. Yunanistan Futbol Federasyonu, genç milli takımlara çok önem vermekte. Bundan dolayı biz de bu turnuvayı son derece ciddiye alıyoruz.”

Jean Cluade Giuntini (Fransa):

“Mercedes-Benz Ege Kupası, genç oyuncularımızın kendini göstermesi için çok iyi bir fırsat. Aynı zamanda da kulüplerindeki durumlarına ek olarak antrenman performanslarını yükseltmek için de güzel bir şans. Ayrıca; başka bir ülkede ve farklı bir ortamda antrenman yapmak, mücadele etmek oyuncularımızın gelişimlerine önemli katıkılar sağlayacaktır.”

Eric Abrams (Belçika):

“Bizim için Mercedes-Benz Ege Kupası, 1997 doğumlu oyuncularımızın kalitesini ve oyun seviyesini diğer ülkelerdeki oyuncularla kıyaslamak için çok önemli bir fırsat. B Grubu’nda karşılaşacağımız Fransa, Ukrayna ve Belçika’nın her birinin yetenekli oyuncuları ve ayrı bir oyun tarzları var. Bu yüzden, kendileriyle çok üst seviyede maçlar oynayacağımızı düşünüyorum. Takımızdaki genç oyuncuların tecrübe kazanması ve futbol adına bir şey öğrenmesi için bundan daha iyi fırsat bulunmuyor.”

Oleg Kuznetsov (Ukrayna):

“Mercedes-Benz Ege Kupası, oyuncularımız için milli takımlar düzeyinde oynadıkları ilk turnuva olacak. Bu açıdan bu turnuva bizim için son derece önemli. Bana göre; Manisa’da düzenlenecek turnuva, genç oyuncularımızın kendi yeteneklerini sergilemeleri ve Ekim ayında Litvanya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ne hazırlanmamız için harika bir fırsat.”

Dusan Fitzel (Çek Cumhuriyeti):

“Geçen sene gibi bu yıl da Mercedes-Benz Ege Kupası’nda oynanacak tüm maçların yüksek kalitede geçeceğini ve yeni oluşan takımımızın kaynaşması için güzel bir fırsat olacağını düşünüyorum. Ofansif oyun tarzını benimsemiş bir takımımız var ve şampiyonadaki amacımız en azından geçen sene yakaladığımız dereceyi yakalamak.”

 


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*