92 kez Milli Takım’ın başında yer aldı

A Milli Takım teknik direktörlüğünü üstlenen Fatih Terim, bu görevi üçüncü kez yapacak. 1990-1993 yılları arasında Ümit Milli Takım teknik direktörlüğü ve A Milli Takım antrenörlüğü yapan Fatih Terim, 27 Ekim 1993’te İstanbul’da oynadığımız ve 2-1 kazandığımız Polonya maçı ile birlikte A Milli Takım teknik direktörlüğüne başladı.

İlk döneminde A Milli Takım’ın başında aralıksız olarak 33 maça çıkan Fatih Terim, 19 Haziran 1996’daki Danimarka karşılaşması ile Milli Takım’a veda etti. Fatih Terim’in A Milli Takım’daki ikinci dönemi ise 9 yıl sonra başladı. 17 Ağustos 2005’teki Bulgaristan maçı ile yeniden A Milli Takım’ın başında olan Fatih Terim, bu görevini kesintisiz olarak 14 Ekim 2009’daki Ermenistan maçına kadar sürdürdü.

92 maçla en çok milli maça çıkan A Milli Takım teknik direktörü unvanını elinde bulunduran Fatih Terim’in yönetiminde ay-yıldızlılar 43 galibiyet, 26 beraberlik, 23 de mağlubiyet alırken 139 gol atma başarısı gösterdi.

Fatih Terim ayrıca Galatasaray ile elde ettiği 6 şampiyonlukla Süper Lig’de en çok şampiyonluk yaşayan teknik direktör olma özelliğine de sahip.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*