A Milli Takım kampa girdi

Estonya ile 10 Ağustos Çarşamba günü özel maçta karşılaşacak A Milli Takım, bugün İstanbul Swissotel The Bosphorus’da kampa girdi.

Aday kadroya çağrılan futbolculardan 17’si kampa katılırken, hafta sonunda maçları olan Mehmet Topal, Mehmet Ekici, Tunay Torun ve Gökhan Töre ile özel izinli olan Emre Belözoğlu yarın, Sinan Bolat ise pazartesi günü kampa dahil olacak.

A Milli Futbol Takımı İdari Koordinatörü Okan Buruk, yaşanan şike iddiaları ve liglere ara verilmesinin ardından oyuncuların moral olarak iyiye gittiğini söyledi.

Buruk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Estonya maçının daha önceden programlanmış bir karşılaşma olduğunu belirterek, ”Şans eseri 2014 Dünya Kupası elemelerinde de Estonya ile aynı gruba düştük” dedi.

Oyuncuların özveriyle çalıştığına işaret eden Okan Buruk, ”Eylül ayının başında 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerinde iki maçımız olacak. Bu ayın sonunda kampa gireceğiz. Liglerin başlamaması zaman zaman çok konuşuluyor. Oyuncuların antrenman ve maç performansını etkiliyor. Biz en iyi şekilde oyuncularımızı takip ediyoruz. Teknik direktörlerimiz de bize destek oluyor” diye konuştu.

Estonya maçının, hazırlıklar için faydalı olacağını bildiren idari koordinatör Buruk, oynanacak maç öncesi 4-5 günlük sürede oyuncularla bir arada olma fırsatı yakaladıklarını ve Avrupa Şampiyonası elemeleri için oynayacakları karşılaşmalara en iyi şekilde hazırlanacaklarını dile getirdi.

Okan Buruk, Beşiktaş’tan sadece bir futbolcunun milli takıma çağrılması ile ilgili soruya, ”Beşiktaş’a saygı duymak lazım. Ama kulüp ayrımı diye bir şey yok. Burası milli takım. Hocamız hangi kulüpten kaç kişi geldi diye bakmıyor. Kim formdaysa, iyi durumdaysa o milli takıma geliyor” yanıtını verdi.

A Milli Takım aday kadrosunda yer alan Fenerbahçeli futbolcu Selçuk Şahin ise Estonya ile çok önemli bir hazırlık maçı yapacaklarını belirterek, ”Elemelerde oynayacağımız önemli maçlar öncesi Estonya ile bir hazırlık maçı yapacağız. Seyirci de bekliyoruz. Liglerin ertelenmesi çok konuşuldu ama futbola dönmek lazım” ifadesini kullandı.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*