A2 Ligi’nde kademe grubu maçları tamamlandı 

A2 Ligi’nde 2013-2014 sezonu kademe grubu müsabakaları tamamlandı. Tepecikspor A.Ş., Fenerbahçe A.Ş., Boluspor, Bucaspor, Torku Konyaspor,Sivas Dört Eylül Belediyespor, Sanica Boru Elazığspor ve  1461 Trabzon takımları gruplarını birinci sırada tamamlayarak Final Grubu’na katılmaya hak kazandı.

Çift devreli lig usulüne göre oynanacak Final Grubu müsabakaları 20 – 21 Ocak 2014 tarihlerinde başlayacak. Takımların (0) Sıfır puan ile başlayacağı Final Grubu, 4 – 5 Nisan tarihlerinde yapılacak 14. hafta karşılaşmaları ile sona erecek.

Klasman grubu müsabakaları 7 takımlı 5 grupta, 20 – 21 Ocak 2014; 6 takımlı 3 grupta 27 – 28 Ocak 2014 tarihlerinde başlayıp, 4 – 5 Nisan 2014 tarihlerinde oynanacak müsabakalar ile sona erecek. Kademe grubu müsabakaları sonunda final grubuna katılamayan takımlar, kademe gruplarında mücadele ettikleri takımlarla ve topladıkları puanlarla klasman grubu müsabakalarına devam edecekler. Klasman grubu müsabakaları sonunda gruplarında ilk sırayı alan toplam 8 takım çift maç eleme usulüne göre eşleşecek ve tur atlayan 4 takım Play-Off müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

Play-Off müsabakaları ise, final grubunu ilk dört sırada bitiren 4 takım ve klasman grubu müsabakaları sonrasında yapılan eleme müsabakalarında tur atlayan 4 takım olmak üzere toplam 8 takım arasında, TFF tarafından belirlenecek olan tarafsız saha veya sahalarda tek maç eleme sistemine göre oynanacak. Play-off’ta, Final Grubu’nu ilk 4 sırada bitiren takımlar ve klasman grubu müsabakaları sonrasında yapılan eleme müsabakalarında tur atlayan 4 takım ile kura usulü ile çapraz olarak eşleşecek.

Yarı final müsabakaları sonunda kazanan iki takım A2 Ligi Türkiye Şampiyonu olabilmek için final müsabakası oynayacak, kaybeden iki takım ise üçüncülük-dördüncülük maçında karşılaşacak.

A2 Ligi Puan Durumu ve maç programı için tıklayınız….


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*