A2 Milli Takımı, International Challenge Trophy’e katılacak

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yarışmacı bir kimliğe bürünmesi için yoğun çaba sarf ettiği A2 Milli Takımı, International Challenge Trophy Turnuvası’na katılacak.

İki yılda bir düzenlenen, 23 yaş altı kategorisindeki futbolcuların forma giyebildiği milli takımlar düzeyindeki organizasyonun 2013-2015 turnuvasına sekiz ülke iştirak edecek. 

FIFA’nın belirlemiş olduğu tarihlerde tek devreli lig usulü oynanacak müsabakaların sonucunda, gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar yarı finale yükselecek. Tek maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak yarı final ve final maçları sonrasında şampiyon belirlenecek.

Norveç’in Kristiansand kentinde yapılan kura çekiminde Türkiye; İngiltere, Slovakya ve Estonya ile birlikte B Grubu’nda yer alırken, Norveç, İtalya, Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti ise A Grubu’nu oluşturdu. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Tan Kesler de Organizasyon Komitesi’nin başkanlığına seçildi.

International Challenge Trophy’nin 2011-2013 dönem turnuvasında A2 Milli Takımımız deplasmandaki oynanan finalde Norveç’i 1-0 yenerek şampiyon olmuştu. 

Türkiye, gruptaki ilk maçında 15 Ekim Salı günü saat 19.00’da A Le Coq Arena’da Estonya ile karşı karşıya gelecek. 5 Mart 2014 Çarşamba günü Slovakya’yı konuk edecek A2 Milli Takımı, gruptaki son maçında ise 14 Ekim 2014 Salı günü sahasında İngiltere ile oynayacak.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*