Abdullah Avcı: “Skor odaklı değil, oyuncu odaklı bir etkinlik olacak”

Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Antalya’da 3 gün sürecek TFF Bölge Karmaları Etkinliği’ne 18-20 yaş aralığında 250’ye yakın potansiyel elit futbolcunun katılacağını belirterek, önemli olanın skor değil, oyuncu kazanmak olduğunu vurguladı.

Etkinlik öncesinde Sensimar Otel’de yapılan ve turnuvanın teknik detaylarının paylaşıldığı toplantıya katılan Avcı, “Kasım 2011’de göreve başladığımdan bu yana Anadolu’da birçok kulübü ziyaret ettim, Almanya’ya da gittim. Buralarda, birçok antrenör ile bir arada olduk. Ancak bu kamp, Milli Takımlar bünyesinde görev yapan tüm teknik adamların bir arada olduğu en geniş organizasyon olması açısından ayrı bir öneme sahip. Bu nedenle, A Milli Takım’ın tüm teknik heyetinin yanı sıra alt yaş milli takımlarımızın teknik direktörleri, rakip ve maç izleme departmanı teknik adamları da burada sizlerle, bizlerle birlikte olacak” dedi.

6 yıl aradan sonra ilk kez yapılan Bölge Karmaları Etkinliği’nin özellikle bölgelerde görev yapan teknik adam ve antrenörlerin emeğinin taçlandığı bir süreç olacağını kaydeden Abdullah Avcı, şöyle devam etti: “Burası özünde bir seçme organizasyonu olmayacak. Temel amaç; ülke genelinde ve Avrupa’da yetenekli hiçbir Türk çocuğunun, gerekli şansları alamadan futboldan kopmasını engellemek. Bizim için önemli olan oyun… Sonuç değil. Sonuçları internet sitesinden bile duyurmayacağız. Sizlerin de bu 3 gün boyunca özellikle bu konuya ve fair play ruhuna dikkat etmenizi ve skor odaklı olmamanızı istiyorum.”

Antalya’daki organizasyonda oynayacak oyuncuların içinde bulunduğu yaş grubu milli takımların 2013’te yoğun bir takvimi olduğunu da belirten Abdullah Avcı, Mart’ta başlayacak U21 Avrupa Şampiyonası Elemelerine 1992’liler, Mayıs sonunda düzenlenecek U19 Avrupa Şampiyonası Elit Turu’na 1994’lüler, Haziran’da ev sahipliği yapacağımız U20 Dünya Kupası’na 1993’lüler ve yine aynı dönemde Mersin’deki Akdeniz Oyunları’na da 1994’lülerin katılacağını sözlerine ekledi.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*