Abdullah Avcı, UEFA Pro Lisans Kursu’nu ziyaret etti

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Antalya Mardan Palace’da düzenlenen UEFA Pro Lisans Kursu’nu ziyaret etti. Ziyarete Avcı’nın yanı sıra A Milli Takım antrenörleri Okan Buruk ve Tayfun Korkut ile U21 Milli Takımı antrenörü Gökhan Geylani de katıldı. Kursta TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas ile birlikte Eğitim Müdürü Yücel Uyar ve Eğitim Sorumlusu Emir Şiranlı da hazır bulundu.

İkinci etabı süren kursun, geçtiğimiz Haziran ayındaki ilk etabına da katılarak kursiyer teknik adamlarla bir araya geldiğini belirten Abdullah Avcı, teknik adamlığın en üst seviyesi olan Pro Lisans eğitimlerini çok yakından takip ettiğini ve düzenli bilgilendirmeler aldığını söyledi.

Kendisinin Aralık 2009’da başlayan ve Türkiye’deki ilk UEFA Pro-Lisans kursunu bitirdiğini vurgulayan Milli Takımlar Sorumlusu Avcı, “Teknik direktör ailesi içinde Pro Lisansa sahip çalıştırıcı sayısı ne kadar çoğalırsa, futbolumuzun uluslararası alandaki yaygınlığı da o derece artacaktır” dedi. Birçoğu Spor Toto Süper Lig deneyimi olan ve çeşitli kulüplerde teknik adamlık yapan kursiyerlerden, imkanlar ölçüsünde genç futbolculara daha fazla şans vermelerini isteyen Abdullah Avcı, özellikle bu yaz ev sahipliği yapacağımız U20 Dünya Kupası ve de Akdeniz Oyunları nedeniyle U20 ve U19 Milli Takımımızı çok önemli sınavların da beklediğini söyledi.

26 Aralık 2012 tarihinde başlayan UEFA Pro Lisans kursu II. Etap’ında bugün kurs programına bağlı olarak savunma ve hücum konularından oluşan pratik saha çalışmaları yapıldı. TFF antrenör eğitimcilerinin göstermiş olduğu antrenman konuları, kursiyerler tarafından ikişerli gruplar halinde sahada uygulanıyor.

UEFA Pro Lisans Kursu’na; Bülent Korkmaz, Bülent Uygun, Cihat Arslan, Ergün Penbe, Faruk Korkmaz, Hakan Kutlu, Levent Şahin, Mehmet Altıparmak, Mehmet Özdilek, Mutlu Topçu, Osman Özköylü, Rahim Zafer, Soner Tolungüç, Tayfur Havutçu, Ümit Özat ve Zafer Turan kursiyer olarak katılıyor.

İlk etabı 28 Mayıs- 9 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve kursiyerlerin Ekim 2012’de UEFA Antrenör Eğitimi Kursiyer Değişim Programı’na da katıldığı UEFA Pro Lisans Kursu’nun ikinci etabı 8 Ocak 2013’te sona erecek.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*