Ahmet Ceyhan: “Turnuva boyunca çok özverili oynadık” (Video)

2015 Mercedes-Benz Ege Kupası finalinde Fransa’yı  4-2 yenerek şampiyonluğa ulaşan U16 Milli Takımı Teknik Direktörü Ahmet Ceyhan karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, oyuncularının turnuva boyunca çok özverili oynadığını ve finalde 10 kişi kalmalarına rağmen iyi bir mücadele ortaya koyduklarını belirtti.

Ceyhan, sözlerine şöyle devam etti: ”Oyuncularım önceki maçlarda olduğu gibi, finalde de söylediklerimi yerine en iyi şekilde getirdiler. Her zaman belirttiğim gibi, bu tarz turnuvalar gelişim açısından çok önemli. Benim için önemli olan; karşılaşmadan sonra oyuncularımın yüzlerindeki gülümsemeyi görmekti.  Umarım, yüzleri daima güler. Karşılaşmadan sonra hepsini tebrik ettim. Ayrıca, turnuva organizasyonunda emeği geçen herkese ve bizi desteklemeye gelen taraftarımıza çok teşekkür ederim.”

U16 Milli Takımı’nın oyuncularından ve turnuvanın gol krallarından Görkem Çelik takım olarak turnuva boyunca çok iyi mücadele ettiklerini ve kariyerlerindeki en önemli kupalardan birisini kazandıklarını ifade etti.

U16 Milli Takımı’nın kaptanı Cafer Tosun, grup maçlarındaki oyunlarıyla finali hak ettiklerini belirtti. Final öncesinde de rakipleri Fransa’yi iyi analiz ettiklerini söyleyen Tosun, ”Asıl önemli olan bizim ne yapacağımız idi. Finalde iyi mücadele ettik ve kupayı kazandık. Çok mutluyuz” dedi.

Finalde Fransa’ya karşı U16 Milli Takımı’nın son golünü kaydeden Ömer Faruk Canbirdi ise 10 günlük kamp boyunca çok iyi motive olduklarını ve harika bir kamp geçirdiklerini söyledi. Takım olarak hiçbir zaman kaybetmeyi akıllarına getirmediklerini söyleyen Canbirdi, tüm takım arkadaşlarına teşekkür ederek sözlerini noktaladı.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*