Ankara Bölge Karması, UEFA Bölgeler Kupası’nda üçüncü oldu

Ankara Bölge Karması, İrlanda Cumhuriyeti’nde düzenlenen UEFA Bölgeler Kupası Finalleri (UEFA Regions’ Cup) A Grubu’ndaki son maçında Çek Cumhuriyeti temsilcisi South Moravia’yı 4-2 mağlup ederek, finalleri üçüncü sırada tamamladı.

Dublin şehrindeki Carlisle Grounds Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada Ankara Bölge Karması’nın gollerini 22 ve 32. dakikalarda Salim Uzun, 26. dakikada Volkan Solak, ve 74. dakikada Muzaffer İlhan kaydederken, South Moravia’nın gollerini 28 ve 62. dakikalarda Ullmann attı.

A Grubu’ndaki ilk maçında İrlanda Cumhuriyet temsilcisi Eastern Region’a 2-0 yenilen, ikinci maçında ise Bosna Hersek temsilcisi Tuzla’yı 2-1 mağlup eden Ankara Bölge Karması, South Moravia galibiyetinin ardından grubu 6 puanla Eastern Region’ın ardından ikinci sırada tamamladı. Bu sonuçla A grubunu İrlanda Cumhuriyeti takımı Eastern Region’ın arkasından 6 puanla ikinci sırada tamamlayan Ankara Bölge Karması Avrupa üçüncülüğünü elde etmiş oldu.

Ankara Bölge Karması, karşılaşma sonrası düzenlenen törenle 3.’lük plaketi ve bronz madalyalarını UEFA Gençler ve Amatör Futbol Komitesi Başkanı Jim Boyce’nin elinden aldı. Ayrıca grup maçları sonunda en centilmen takım ünvanına sahip olan Ankara Bölge Karması’ndan Salim Uzun attığı 4 golle final maçı öncesi gol krallığı listesinin başında yer aldı.

UEFA Bölgeler Kupası final maçı 4 Temmuz 2015, Cumartesi günü İrlanda Cumhuriyeti’nden Eastern Region ile Hırvatistan’dan Zagreb Region arasında oynanacak.

Teknik sorumlu Mustafa Özer yönetimindeki Ankara Bölge Karması aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:

Oyuncu Adı Soyadı

Kulübü

Mevkii

Doğum Tarihi

Ali Bilgin

Ankara DSİ Spor

Kaleci

26.11.1989

Gökhan Köksal

Karaman Bld. Spor

Kaleci

02.02.1993

Faruk Öcal

Kastamonu 1966

Defans

21.02.1993

Ali Öztürk

Ankara DSİ Spor

Defans

01.03.1982

Taner Ay

Karapınar Bld. Spor

Defans

03.02.1980

Fatih Ekşioğlu

Ankara TKİ Spor

Defans

08.07.1984

Burak Gençbay

Pursaklar Bld. Spor

Defans

24.05.1995

Nuri Erdem Kunduz

Yeni Altındağ Belediyespor Spor

Defans

09.05.1990

Gökhan Uysal

Keçiören Bağlumspor

Defans

04.10.1985

Hüsnü Sürücü

Sarayönü Belediyespor

Defans

02.03.1993

Salim Uzun

Kastamonu 1966

Orta Saha

01.05.1990

Mustafa Baştin

Sarayönü Belediyespor

Orta saha

01.09.1992

Gökhan Demircan

MKE Kırıkkalespor

Orta Saha

15.01.1994

Muhammet Ali Kızılkaya

MKE Kırıkkalespor

Orta Saha

07.11.1994

Barış Küçük

Yeni Altındağ Belediyesspor Spor

Orta saha

14.08.1988

Muzaffer İlhan

Karaman Belediyespor

Orta Saha

15.01.1992

Oğuz Erdem

Keçiören Bağlumspor

Orta Saha

16.08.1992

Gökay Öztürk

Yeni Altındağ Belediyespor

Forvet

20.04.1991

Erhan Baydar

Yeni Yolspor

Forvet

09.07.1987

Volkan Solak

Ankara DSİ Spor

Forvet

22.11.1992

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl01CurrentIndex = -1;

var ctl01m = new Array(); // medium
var ctl01b = new Array(); // big
var ctl01i = new Array(); // info

function ctl01Show(index){
if (index ctl01m.length – 1) return;
ctl01ShowMain(index);
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}

function ctl01ShowMain(index){
ctl01CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl01imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01m[index];
FindObject(‘ctl01imgMain’).alt = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01_lblExp’).innerHTML = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*