Arif Koşar: “2 ayda 40 kulübümüzü yerinde ziyaret ettik”

TFF İcra Kurulu üyesi Arif Koşar, TFF Profesyonel Kurul olarak son 2 ayda alt liglerden 40 kulübü ziyaret ederek karşılıklı iletişimi zirveye taşıdıklarını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in göreve geldikten hemen sonra belirlediği “Türkiye’de gidilmedik kulüp, görülmedik tesis kalmayacak” prensibi çerçevesinde özellikle alt liglerdeki kulüplerle yakın işbirliklerine gittiklerini belirten Arif Koşar, “Başkanımız Sayın Demirören her fırsatta tüm kulüplerle yakın temas kurulması gerektiğini vurguluyor. 2 ay gibi kısa bir sürede 15’e yakın şehirde 40 profesyonel kulübü ziyaret etmemiz, özellikle Anadolu’da tarifsiz bir memnuniyet yaratıyor” dedi.

25 ve 26 Nisan’da Spor Toto 3.Lig’i temsilen 9 kulüp başkanı ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde, Mayıs ayında da Spor Toto 2.Lig’i temsilen 6 kulüp başkanı ile Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde kulüplerle bir araya geldiklerini hatırlatan Arif Koşar, “Bu kez de Ege Bölgesi’ndeki 14 profesyonel kulüplerimizle birlikteyiz. Bergama’dan Fethiye’ye, Aydın’a, Manisa’ya uzanan rotada futbolumuzun geleceğini şekillendiriyoruz” diye konuştu.

“Futbolcu ihraç eden ülke olacağız”

Arif Koşar, ”Altyapımızdaki kabiliyetli futbolcularımızı eğiterek gün yüzüne çıkarabilirsek futbolcu ithal eden değil, ihraç eden bir ülke haline geliriz” dedi. Altyapı ve tesisleşme konusunda belli bir noktaya gelmiş takımları sırtlarında taşımanın boyunlarının borcu olduğunu vurgulayan Koşar, şöyle konuştu: “Türkiye’de ihracat sürekli artıyor. Ekonomik ve sosyal açıdan nazardan korkulan bir ülke haline geldik. Türk futbolu da bu aşamada içinde bulunduğu türbülansı atlatmak zorunda olduğu bir süreçte. Türkiye’deki spor kulüplerinin altyapılarından iyi futbolcular çıkacaktır. Yeter ki biz onları iyi yönlendirelim, sistemimizi doğru kuralım. Yaz okullarında altyapısı çok iyi olan hocalarla eğitim verip, çocuklarımızı daha iyi eğitip, futbol camiasına unutulmaz isimler kazandırmak bizim elimizde. Biz altyapımızdaki kabiliyetli futbolcularımızı eğiterek gün yüzüne çıkarabilirsek futbolcu ithal eden değil, ihraç eden bir ülke haline geliriz.”


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*