Avcı: “Gana final maçları için iyi bir prova olacak”

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve oyunculardan Semih Kaya, yarın akşam oynanacak Gana karşılaşması öncesi basın mensuplarının karşısına çıktı.
 
Ataköy Sheraton Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Abdullah Avcı, Gana’nın ciddi bir rakip olduğunu ve Eylül’deki Andorra ve Romanya maçları için önemli bir test olacağını belirtti.
 
Avcı, bu tarih için Özbekistan maçının planlandığını ancak son anda Özbekistan Federasyonu’nun, TFF’ye hava sıcaklığını ve oyuncularını toparlayamayacaklarını iletince Gana maçının ayarlandığını söyledi.
 
Milli takım kapısının herkese açık olduğunu belirten Abdullah Avcı, “20 aylık dönemimde hazırlık maçlarında 40-45 oyuncu kullandık. Genç oyunculara hazırlık maçlarında şans verdik, gençleri kullanmaya devam edeceğiz” dedi. Eski Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar döneminde göreve başladığını hatırlatan teknik adam, “Yıldırım Demirören yönetimi göreve geldikten sonra bana destek oldu, olmaya da devam ediyor. Projelerimizi paylaşıyoruz, destek olmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.
 
Turnuva takımı olmanın önemine bir kez daha dikkat çeken Avcı, “Turnuva takımının önemini uzun bir zamandır söylüyorum. Önemli olan istikrarlı bir turnuva takımı olmak, bunun temeli de kulüplerde başlıyor. Tüm futbolcuların gidebildiği takdirde yurt dışında futbol oynamalarından yanayım. Oyuncular kararlarını kendileri verecektir” dedi.
 
“Romanya maçı final olacak”
 
“Dünya Kupası şansımız az olabilir ama kalan şansımızı sonuna kadar kullanacağız” diyen milli takımın teknik direktörü, “Üzerimizde baskı var ama olumsuz anlamda değil. En iyisini yapabilmek için uğraşıyoruz. Yüzde 5’lerde görülen şansımız, bir maçta yüzde 90’lara çıkabilir” diye konuştu.
 
Romanya maçının final niteliğinde olacağının altını çizen Avcı, “10 Eylül’de Romanya ile oynayacağız karşılaşma final niteliğinde olacaktır. Bıçaksırtı bir maç. Sizlerin ve Türk halkının vereceği destekle Ekim ayı daha farklı olacaktır” dedi.
 
Semih Kaya: “Daha iyi olacağız”

Semih Kaya ise “Son dönemde Milli Takım olarak iyi işler yapmadığımızı düşünüyoruz. Türk halkı bizlere güvendiği sürece hedeflediğimiz yerlere tekrar en kısa sürede ulaşacağız. Her oyuncunun kötü dönemleri olabilir en iyi şekilde motive olmaya çalışıyoruz” dedi.

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl01CurrentIndex = -1;

var ctl01m = new Array(); // medium
var ctl01b = new Array(); // big
var ctl01i = new Array(); // info

function ctl01Show(index){
if (index ctl01m.length – 1) return;
ctl01ShowMain(index);
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}

function ctl01ShowMain(index){
ctl01CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl01imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01m[index];
FindObject(‘ctl01imgMain’).alt = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01_lblExp’).innerHTML = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*