TFF 

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası basın toplantısı yapıldı

TFF’nin “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında destek verdiği Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Ampute Futbol Milli Takımı’nın katılacağı 1-10 Ekim tarihleri arasında Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde yapılacak Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası öncesinde bir basın toplantısı düzenlendi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) Levent’teki merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşma yapan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, “Organizasyon 2 Ekim Pazartesi günü saat 16.00’da yapılacak açılış töreniyle start alacak. Aynı gün saat 17.00’de oynanacak Türkiye-Almanya maçıyla şampiyonayı başlatacağız. Bu organizasyonun yapılmasında bizden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Şampiyonanın ampute futbol camiasına, federasyona ve ülkemize güzel sonuçlar getireceğine inanıyoruz” dedi.

Ampute Milli Takımı’nın 4 kez dünya üçüncülüğü elde ettiğini hatırlatan Uztürk, “Antalya’da 2008’de yapılan Avrupa Şampiyonası’nda da ikinci olmuştuk. Bu şampiyona bizim için çok önemli. Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin ev sahipliği yapacağı şampiyonada taraftar desteğine çok ihtiyacımız olacak. Halkımızın bize destek vermesini bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Özcan: “Kupayı kazanmak istiyoruz”

Ampute Futbol Milli Takımı’nın kaptanı Rahmi Özcan, turnuvada taraftarların da desteğiyle şampiyon olmak istediklerini söyledi.

Özcan, şampiyonaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, “Bu organizasyonun yapılmasında bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Türk seyircisine ihtiyacımız var. Taraftarların desteğiyle kupayı kazanmak istiyoruz” şeklinde görüş belirtti.

Şampiyona formatı

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda 12 takım dörderli 3 grupta mücadele edecek.

Gruplarında ilk iki sırayı alacak takımların yanı sıra en iyi üçüncü olan iki ekip de üst tura yükselecek. Organizasyonda grup maçları 2-5 Ekim, final aşaması ise 7-9 Ekim tarihlerinde oynanacak.

A Grubu’nda Türkiye, İspanya, Almanya, Gürcistan yer alırken, B Grubu’nda Polonya, İtalya, Belçika, Fransa ve C Grubu’nda ise Rusya, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti ile Yunanistan bulunuyor.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*