TFF 

Avrupa Taraftarlar Birliği Kongresi İstanbul’da yapılacak

Avrupa Futbol Taraftarları Birliği’nin (Football Supporters Europe) bu yıl beşincisini düzenlenleyeceği Avrupa Futbol Taraftarları Kongresine 13-15 Temmuz tarihleri arasında İstanbul ev sahipliği yapacak. Daha önce Londra, Hamburg, Barselona ve Kopenhag’da yapılan kongrede; Avrupa futbolunun sorunlarına genel olarak değinilerek, taraftarların önemi ve yaşadıkları sorunlar masaya yatırılıyor ve olumsuzlukların çözüm yolları tartışılıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yanı sıra UEFA ve Spor AŞ’nin katkıları ile Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan bu önemli organizasyona Avrupa’nın çeşitli yerlerinden 400’e yakın futbol taraftarı katılacak. Avrupa Futbol Taraftarları Kongresi’ne katılmak isteyenler için kayıtlar 24 Haziran’a kadar devam edecek olup, kayıt olmak isteyenler FSE’nin resmi internet sitesi olan www.fanseurope.org adresinden kayıt işlemini gerçekleştirebilecek.

Ayrıca bu yılki kongrede, TFF’nin insiyatifi ile ilk defa kongrenin ardından bir akademik çalışma yayınlanacak olup, kongrede gündemi oluşturan konular sonucunda ortaya çıkan sonuçlara, konu ilgili yaşanmış iyi örneklere  konusunda uzman akademisyenlerin katkıları ile yer verilecek. Bu çalışma ile taraftarlar ve spor sahalarında yaşanılan sorunlar hakkında daha önce yazılmış makalelerin de yer alması hedeflenmiştir. Makalesinin yer almasını isteyen sporseverler; taraftar@tff.org adresine, konu kısmına “FSE2012” yazarak, pdf formatında makalelerini gönderebilecek. İnceleme sonunda jürinin belirleyeceği 5 makale bu çalışma içinde yer alacak.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*