Bakan Kılıç: “Ege Kupası genç futbolcular için altın değerinde”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 16 Yaş Altı Mercedes-Benz Ege Kupası’nın genç futbolcular için altın değerinde olduğunu söyledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) bu yıl 16’ncısını düzenleyeceği turnuvada şampiyonluğu hedefleyen milli takıma başarılar diledi.

Türkiye’nin geçen yıl, uluslararası spor organizasyonlarına evsahipliği yapma noktasında büyük yol katettiğini belirten Kılıç, “2014 yılında attığımız bu başarılı adımların, 16 Yaş Altı Mercedes-Benz Ege Kupası gibi organizasyonlarla 2015 yılı içerisinde de süreceğini düşünüyorum” dedi.

Turnuvanın, genç futbolcular için altın değerinde olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç, “Ülkemizi gelecek yıllarda önemli noktalarda temsil edecek genç kardeşlerimizin, büyük bir başarıya kavuşmalarını temenni ediyorum. 77 milyonun kendileriyle birlikte olduklarına ve bu birlik beraberlik ruhunu sahaya da yansıtacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

16 Yaş Altı Milli Takımı 6 kez şampiyon oldu

16 Yaş Altı Milli Takımı, Manisa’nın evsahipliğinde 19-24 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyonda bugüne dek 6 kez şampiyonluk elde etti.

Genç futbolcuların spor kariyerleri açısından büyük bir önem taşıyan ve uluslararası camiadan çok sayıda menajerin takip edeceği turnuvada, Türkiye’nin yanı sıra ABD, Norveç, Romanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna ve Yunanistan takımları yer alacak.

Organizasyonda daha önceki dönemlerde Arda Turan ve Karim Benzema gibi yıldızı futbolcular forma giymişti.

 
“Fair-play ruhuyla sahaya çıkmamız temel amacımız”

16 Yaş Altı Milli Takımı Kaptanı Cafer Tosun, turnuva öncesi yoğun bir antrenman programından geçtiklerini ve takım olarak başarılı bir performans ortaya koyacaklarını kaydetti.

Kariyeri açısından önemli bir turnuvada forma giymenin onur verici olduğunu ifade eden milli futbolcu, “Dünya genelinden çok sayıda menajer, kulüp yöneticisi ve sporsever gelecek. Bu kapsamda kendimizi ispat edebilmemiz noktasında, dikkatli adımlar atacağız. Ama başarıdan öte fair-play ruhuyla sahaya çıkmamız ve sporda saygı unsuruna dikkati çekmemiz temel amacımız” diye konuştu.

Türkiye’nin önemli bir spor organizasyonuna kapılarını aralayacağını ve bu noktada seyirci avantajını kullanacaklarını dile getiren ay-yıldızlı futbolcu Alparslan Demir ise “Futbol yaşantımda tek idolüm Arda Turan’ın, top koşturduğu bu turnuvada forma giyecek olmak, büyük bir heyecan veriyor. Elimden gelenin en iyisini sahaya yansıtarak, ülkemizi başarıyla temsil edeceğim. Hiç şüphesiz ki, spor hayatımda önemli bir dönüm noktası olacaktır.”

Milli futbolculardan Abdülkadir Ömür de uluslararası bir turnuvada milli takım formasını giymenin motivasyonlarını arttırdığını belirterek, sporseverlerin desteğini beklediklerini kaydetti.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*