TFF 

Başkan Demirören, FIFA Tüzüğü Değişim Toplantısı’na katıldı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA genel merkezinde düzenlenen FIFA Tüzüğü Değişim Toplantısı’na katıldı.

FIFA’ya üye federasyon başkanları ve genel sekreterlerinin katıldığı toplantıda Başkan Demirören’e, Başkan Vekili Servet Yardımcı ve TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin eşlik etti.

FIFA üyesi federasyonların temsilcileri toplantıda, “FIFA Kongresi tarafından FIFA Yönetim Kurulu üyelerinin teyidi”, “FIFA Yönetim Kurulu oluşumu”, “FIFA Başkan seçimi”, “Görev süresi”, “Yaş sınırı” “FIFA’daki ilgi gruplarının daha güçlü temsili”, “FIFA Dünya Kupası yeri üzerine adaylık süreci/karar”, “FIFA Statülerinde çeşitli açıklamalar ve belirlemeler”, “IFAB”, “FIFA Başkan adaylığı düzenleyen kurallar” başlıca görüşülen konular arasında yer aldı.

Ayrıca toplantıda federasyon temsilcileri, “FIFA organizasyonuna ilişkin kuralların açık ve anlaşılır olması”, “Komite ve kurulların nasıl çalışacağının ayrıntılı olarak belirlenmesi”, “CAS yargısı”, “Ticari gelirlerden verginin kaldırılması” konularında da görüşlerini aktardı.

Karara bağlanan teklifler, yarın UEFA İcra Komitesi’ne sunulacak.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*