TFF 

Başkan Demirören: “Yerli kuralı dört sezon boyunca uygulanacak”

Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği bugün Antalya’da bir araya geldi. Toplantının ardından TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ açıklama yaptı.

Başkan Demirören açıklamasında “10 gün önce açıkladığımız yerli kuralı, aslında tüm futbolcular için oluşturulan yeni kural, tüm kulüplerin oy birliğiyle kabul edilmiştir. 2015-2016 sezonuyla başlayarak 4 sezon boyunca devam edecektir. Üçüncü sezonda tekrar görüşülerek daha sonraki dönem için planlama yapılacaktır” dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ da bir önceki toplantıda bütün kulüp başkanları kampta olacağı için toplantının Antalya’da yapılması kararının alındığını belirtti.

Toplantıda hem yabancı oyuncu konusunda detayların hem de ilk yarının değerlendirilmesinin yapıldığını dile getiren Gümüşdağ, kulüplerin mali yapıları ile ilgili Finansal Yapılandırma Komitesi Başkanı Hüsnü Güreli’nin sunum yaptığını anlattı.

Gümüşdağ, mali yapı konusunda hiç vakit kaybetmeden yol almaları gerektiğini vurgulayarak, 15-20 gün içerisinde finansçılar, kulüplerde finanstan sorumlu profesyoneller ve yetkili başkan ve ikinci başkanların katılacağı bir konferans yapılacağını ifade etti.

Bugünkü toplantının yaklaşık 2 saat sürdüğünü kaydeden Gümüşdağ, şöyle konuştu: “Çok önemli kararlar alıyoruz. Federasyonla beşinci toplantımız. Tüm kulüpler bir arada, konuşuyoruz, tartışıyoruz, gerçekten güzel kararlar alıyoruz. Sayın Başkanın açıkladığı gibi yabancı oyuncu kararı, katılanların tamamının oluruyla kabul edildi. İkinci karar da 4 yıllık süre. Bu dört yıla TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı olarak hep beraber karar verdik. 3’üncü yılda bunu tekrar değerlendireceğiz. 2019-2020 sezonuna kadar bu karar TFF tarafından, Kulüpler Birliği tarafından da değiştirilmeyecek. Türk futbolu için hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

 

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl00CurrentIndex = -1;

var ctl00m = new Array(); // medium
var ctl00b = new Array(); // big
var ctl00i = new Array(); // info

function ctl00Show(index){
if (index ctl00m.length – 1) return;
ctl00ShowMain(index);
FindObject(‘ctl00aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl00b[index];
}

function ctl00ShowMain(index){
ctl00CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl00imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl00m[index];
FindObject(‘ctl00imgMain’).alt = ctl00i[index];
FindObject(‘ctl00_lblExp’).innerHTML = ctl00i[index];
FindObject(‘ctl00aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl00b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*