Bölgesel Amatör Lig’de 2011-2012 sezonu (PDF’li)

Bu yıl ikincisi yapılan Bölgesel Amatör Lig’de 2011-2012 sezonu tamamlandı. Profesyonel takımı olmayan illerde de futbol heyecanını yaşatarak çok önemli bir boşluğu dolduran BAL’da 77 ilimizde 152 takım mücadele etti. Maçlar sonucunda; Bergama Belediyespor, Silivrispor, Kahramanmaraş Belediyespor, Kayseri Şekerspor, Çorum Belediyespor, Isparta Emrespor, Fatih Karagümrükspor, Derince Belediyespor ve Refahiyespor Spor Toto 3. Lig’e yükseldi.

152 takım içerisinde liderliği İstanbul takımları aldı. Bu sezon 14 takımla temsil edilen İstanbul’u 6 takımlı İzmir ve 4’er takımlı Bursa ile Kocaeli takip etti. Profesyonel takımı olmayan 26 il de BAL’da temsil edildi.

13 grupta 152 takımla başlayan BAL’da, 22 Ekim 2011’de Van’da yaşanan deprem felaketi nedeniyle 2.Grup’ta yer alan Van DSİ Spor takımı ligden çekildi.

151 takım içinde en başarılı kulüp, 4.Grup’ta oynadığı 20 maçta topladığı 53 puanla Kahramanmaraş Belediyespor oldu. 6.Grup lideri Çorum Belediyespor da 22 maçta 55 puan kazanma başarısı gösterdi. Her 2 takım da sadece 1 mağlubiyet aldı.

20 maçta attığı 60 golle Refahiyespor ve oynadığı 22 maçta kaydettiği 61 golle de Emrespor ve Zara Belediyespor takımları en golcü ekipler oldu. Feriköy Kulübü aldığı 3 maç saha kapatma ve 4 maç da seyircisiz oynama cezası ile en hırçın takım oldu. Küçükköy Belediyespor’un oyuncuları ise 8 men cezası ile en hırçın futbolcular oldu.

Kulaspor sezon içerisinde 2 kez maça çıkmamak, Malatyaspor da FIFA kararını yerine getirmeme nedeniyle bir alt lige düşürüldü.

TFF Amatör İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan BAL dosyası için tıklayınız…


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*