Bölgesel Gelişim Ligi için başvurular başladı

2017-2018 sezonunda kriterleri yerine getirebilen TFF 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinin katılabileceği Bölgesel Gelişim Ligi organizasyonu için başvurular alınmaya başlandı. Başvurular, 20 Eylül 2017 tarihine kadar aşağıda yer alan taahhütnamenin eksiksiz doldurulması ve gerekli evrakların temini ile gelisimligleri@tff.org e-mail adresi üzerinden Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü’ne yapılacak. Eksik bilgiler içeren ve başvuru tarihinden sonra gönderilen taahhütnameler ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

TFF 2. Lig ve 3. Lig ekiplerinin katılabileceği Bölgesel Gelişim Ligi kapsamında başvuruda bulunacak kulüplerin, eğitim, antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kendilerine ait veya sezonluk ya da uzun süreli bu kulüplere tahsis edilmiş, Genç Futbolcu Gelişim Programları’na özel, en az 4 adet soyunma odası ve bir hakem odasına sahip, en az 65×100 en fazla 68×105 boyutlarında, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış sentetik çim zeminli en az iki sahasının bulunması zorunlu olacak. Ayrıca, kulüplerin lig müsabakaları süresince kullanacakları müsabaka sahalarını bir asıl, bir yedek saha olarak belirleyerek, her iki sahanın da ilgili kurumlardan alınmış tahsis yazılarını, katılım taahhütnameleri ile birlikte TFF’ye göndermesi gerekli olacak.

Dört farklı yaş grubunda organize edilecek lig operasyonunda U15- U16-U17-U19 yaş grupları yer alacak olup, kulüplerin U14 yaş kategorileri ise bölgelerinde planlanan yerel liglere katılım sağlayacak. Bölgesel Gelişim Ligi müsabakalarına katılacak kulüpler, U15 ve U16 yaş grubu için en az UEFA B; U17 ve U19 yaş grubu için en az UEFA A lisansa sahip birer teknik adam bulundurmak zorunda olacak. Bu kategorilerde yardımcı antrenörlük yapacak olanların en az UEFA B lisansına sahip olmaları gerekiyor. Bölgesel Gelişim Ligleri’ne iştirak edecek 2. ve 3. Lig kulüpleri, U15-U16 için bir, U17-U19 için bir teknik sorumlu bulundurabileceği gibi her yaş kategorisi için ayrı teknik sorumlu bulundurabilecek. Bölgesel Gelişim Ligi’ne katılacak kulüpler; profesyonel kaleci antrenörü diplomasına sahip en az 2 adet kaleci antrenörü ve bir adet Gençlik Geliştirme Programı Teknik Sorumlusu bulundurmak zorunda olacak.

Bölgesel Gelişim Ligi’ne katılım başvurusu yapabilmek için doldurulması gereken taahhütnameye ulaşmak için tıklayınız.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*