Bugün Dünya Engelliler Günü!

Türkiye Futbol Federasyonu olarak engelli vatandaşlarımız için farkındalık yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.
 
Temel misyonu topluma spor kültürünü benimsetmek ve futbola yaygınlık kazandırmak olan Türkiye Futbol Federasyonu, engelli futboluna verdiği desteği tek çatı altında yürütebilmek adına bu yıl 4 engelli spor federasyonu ile işbirliğine giderek Engelliler Koordinasyon Kurulu’nu yeniden oluşturdu.
 
Ülkemizde bulunan engelli vatandaşların futbol ile yaşamın içinde yer almaları adına uygun alanların yaratılması için oluşturulan ve “Futbol Aşkı Engel Tanımaz” sloganını benimseyen kurulda; İşitme, Görme, Özel Sporcular ile Bedensel Engelliler Spor Federasyonları yer alıyor. Kurulun “Engelli Futbolunu Geliştirme Stratejisi”nin en önemli ayağını ligler oluşturuyor. Daha önce TFF’nin verdiği destekle kurulan Ampute Futbol Ligleri, İşitme Engelliler Futbol Ligleri’ne bu yıl Özel Sporcular Futbol Ligi ile Görme Engelliler Futbol Ligi eklendi. Ocak ayında ilk kez oluşturulacak İşitme Engelliler Kadın Futbol Ligi ile “Türkiye Futbol Oynuyor” sloganının içeriğine yeni bir katkı sağlanmış olacak.

Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*