Çakır ve ekibi, Hollandalı hakemlerle tecrübelerini paylaştı

UEFA Elit Hakem kategorisinde yer alan FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır ile EURO 2012’de birlikte görev yaptığı Bahattin Duran, Tarık Ongun, Bülent Yıldırım ve Hüseyin Göçek, Antalya’nın Belek ilçesinde bulunan Hollanda üst klasman hakemlerine tecrübelerini anlattı.

EURO 2012’de Ukrayna-İsveç, İtalya-İrlanda Cumhuriyeti grup müsabakalarından sonra, Portekiz-İspanya yarı finalinde de görev alarak önemli bir başarıya imza atan 5 hakemimiz, parkovizyon eşliğinde gerçekleştirdikleri sunumda, bu maçlara mental ve fiziksel açıdan nasıl hazırlandıklarını, turnuva boyunca yaşadıkları tecrübeleri Hollandalı hakemlere aktardı.

EURO 2012’de düdük çaldığı 3 karşılaşmanın yanı sıra İngiltere-İtalya çeyrek finali ile İspanya-İtalya arasında oynanan final müsabakasında 4. hakem olarak görev yapan Cüneyt Çakır, turnuvanın kendisi için unutulmaz bir anı olduğunu belirterek, kazanılan başarıda saha içinde kendisiyle birlikte görev yapan hakem arkadaşlarının yardımı ve desteğinin de önemli katkılarının bulunduğunu söyledi.

Ayrıca Çakır ve ekibi, zaman içerisinde EURO 2012 ve FIFA Dünya Kulüpler Kupası’nda yakaladıkları başarılara ulaşma yolunda ne gibi safhalardan geçtiklerini de Hollandalı hakemlerle paylaştı. FIFA Dünya Kulüpler Kupası’nda Corinthians-Chelsea takımları arasında oynanan final maçını yöneten Çakır, turnuvada görev yaptığı karşılaşmalardan oluşan bir klibi de Hollandalı hakemlerle birlikte izledi.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*