Cenk Tosun: “Yeninden Milli Takım’da olmaktan çok mutluyum”

A Milli Takım kadrosunda yer alan Cenk Tosun, bu akşamki antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
A Milli Takım kampına çağrıldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Cenk Tosun, “İlk başta Gaziantepspor’a geldiğim zamanlar büyük bir çıkış yakalamıştım. O zamanlar tabi hoca Hiddink’ti. Beni çağırmıştı, 5-6 kez kadroya girmiştim. Maalesef oynama şansı bulamadım. Ondan sonra hafif bir düşüş yaşadım. Milli Takım’a haklı olarak çağrılmadım. Her zaman çalışmaya devam ettim. Bu sezon da iyi performans gösterdiğimi düşünüyorum. Fatih Hoca’nın da takdiriyle yine Milli Takım’a çağrıldım. Çok mutluyum. Benim için özel bir şey. Böyle büyük futbolcularla bir arada olmak bana çok şey katacağını düşünüyorum. Bu maçları inşallah güzel atlatırız. Çünkü takım olarak çok iyi kenetlendik. Bu Dünya Şampiyonası’na çok gitmek istiyoruz” diye konuştu.
 
“Takımdaki arkadaşlık çok güzel”
 
Takımındaki havanın muhteşem olduğunu dile getiren Cenk Tosun, “Takımda bize destek çıkan abiler çok. Bizden yaşı büyük olanlar bize çok destek çıkıyor. Arkadaşlık muhteşem. Maçlardan, idmanlardan sonra olsun, yemeklerden sonra olsun, her zaman birlikte otururuz, güzel anılar anlatılır. Takımdaki arkadaşlık çok güzel. Estonya maçındaki şansımızı ben yüksek görüyorum. Son iki maçta büyük bir şans yakaladık. Çok iyi kenetlendik dediğim gibi. Bu maçı kazanmamızla birlikte bizi Hollanda maçında çok büyük bir final maçının beklediğinin farkındayız. Bizim için ölüm kalım maçı olacağı için, biz bu maçta her şeyimizi vermeye kararlıyız” ifadelerini kullandı.
 
Hollanda maçında takım olarak zorlanacaklarının altını çizen Cenk Tosun, “Öncelikle bizim kafamızda Estonya maçı var. Yenersek tabi öbür maça bir kulağımızı vereceğiz. Ama önce kendi işimize bakacağız. Hollanda maçının burada olması bizim için çok büyük bir avantaj. Çünkü Şükrü Saracoğlu’nda çok büyük bir baskı olacağını düşünüyorum. Tabi son maça kalmasıyla bizim taraftarımız bize çok büyük bir destek vereceği için bizim işi kolaylaştıracaktır. Ama Hollanda ne kadar as oyuncularını çağırmasa bile Hollanda her zaman Hollanda’dır. Çok yetenekli çok kaliteli oyuncuları olduğunu biliyoruz. Onun için bizim için kolay olmayacak. Ama önce biz Estonya maçını geçtikten sonra inşallah biz Hollanda maçında gerisini getireceğiz” dedi.

Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*