TFF 

Cüneyt Çakır, Ukrayna-İsveç maçını yönetti

FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki Ukrayna-İsveç maçını yönetti. Çakır’ın turnuvadaki ilk karşılaşması olan maç, 1 Temmuz’daki finale de ev sahipliği yapacak olan Kiev’deki Olympic Stadium’da oynandı. İlk yarısı 0-0 biten karşılaşmayı 2-1 Ukrayna kazandı. Hakemimiz 2 sarı kart gösterdi.

16 yıl aradan sonra Avrupa Şampiyonası’nda maç yöneten ilk Türk hakemi olarak tarihe geçen Cüneyt Çakır’ın bu karşılaşmada yardımcılıklarını FIFA kokartlı yardımcı hakemler Bahattin Duran ve Tarık Ongun yaptı. FIFA kokartlı hakemlerimiz Bülent Yıldırım ve Hüseyin Göçek de kale çizgilerinde görev aldı. Polonya Federasyonu’ndan Marcin Borski maçın dördüncü hakemi olurken Alman Herbert Fandel de gözlemcilik yaptı.

MHK yöneticileri de Çakır’ın maçını izledi

Türk Hakemliği için çok önemli olan bu günde MHK Başkan Vekili Yüksel Okçuoğlu, 2014 Dünya Kupası hazırlıkları için Cüneyt Çakır’ın mentoru olarak atanan Oğuz Sarvan ve TFF Hakem Gelişim Müdürü Burçin Keskin de tribündeki yerini alarak, hakemimizin yanında oldu.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*