TFF 

Cüneyt Çakır’ın yönettiği maçta İspanya finale yükseldi

FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır tarihe gecti.
 
16 yıl aradan sonra Avrupa Şampiyonası’nda düdük çalan ilk Türk hakemi olan Cüneyt Çakır, Portekiz ile İspanya arasında 26 Haziran Çarşamba akşamı oynanan yarı final karşılaşmasını yöneterek Avrupa Şampiyonası’nda yarı finalde düdük çalan ilk Türk hakemi oldu.
 
Ukrayna’nın Donetsk kentinde oynanan karşılaşmanın 120 dakikası 0-0 biterken, İspanya penaltılar sonucu 4-2 yenerek finale yükseldi.
 
Cüneyt Çakır’ın bu karşılaşmada yardımcılıklarını FIFA kokartlı yardımcı hakemler Bahattin Duran ve Tarık Ongun yaptı. FIFA kokartlı hakemlerimiz Bülent Yıldırım ve Hüseyin Göçek de kale çizgilerinde görev aldı. Slovenya Federasyonu’ndan Damir Skomina maçın dördüncü hakemi oldu.

Maçı UEFA 1.Asbaşkanı Şenes Erzik, TFF 2. Başkanvekili Servet Yardımcı, UEFA Gençler-Amatörler Komite üyesi Süheyl Önen, Çakır’ın 2014 Dünya Kupası mentoru Oğuz Sarvan ve TFF Hakem Gelişim Müdürü Burçin Keskin de stadyumda takip ett.
 
EURO 2012’deki 3.maçı oldu
 
Turnuvada ilk olarak 11 Haziran’da Kiev’deki Ukrayna-İsveç maçını yöneten 36 yaşındaki hakemimiz, 18 Haziran’da da İtalya-İrlanda Cumhuriyeti maçında düdük çalmıştı. Çakır ayrıca 24 Haziran’daki İngiltere-İtalya karşılaşmasında da dördüncü hakem olmuştu.

 


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*