Disiplin Sevkleri – 13.01.2015

Hukuk Müşavirliği’nin 13.01.2015 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

1- BAYRAMPAŞA SPOR Kulübü’nün, 11.01.2015 tarihinde oynanan BAYRAMPAŞA-AYDINSPOR 1923 Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki “7 futbolcusunun sarı kart görmesi suretiyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 40. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

2- MENEMEN BELEDİYESPOR Kulübü’nün, 11.01.2015 tarihinde oynanan MENEMEN BELEDİYESPOR-FETHİYESPOR Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

3- FETHİYESPOR Kulübü’nün, 11.01.2015 tarihinde oynanan MENEMEN BELEDİYESPOR-FETHİYESPOR Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

FETHİYESPOR Kulübü futbolcusu NİYAZİ BATUHAN SALMAN‘ın, ayni müsabakadaki “hakareti” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 41. maddesi uyarınca 12.01.2015 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

4- DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR Kulübü’nün, 09.01.2015 tarihli “kulüp bildirim formunda belirtilen kulüp resmi internet sitesi içerisinde Türkiye Futbol Federasyonuna tescilli isim ve amblemi haricinde farklı bir isim ve amblemin kullanılması suretiyle talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 46. maddesi ile Futbol Kulüpleri Tescil Talimatının 3. ve 4. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

5- ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. Kulübü’nün, 13.10.2014 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.-ORDUSPOR özel müsabakasındaki “Türkiye Futbol Federasyonu’ndan izin ve onay alınmadan özel müsabaka oynaması suretiyle talimatlara aykırı hareketi “ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 46. maddesi ile Özel Müsabaka ve Turnuva Talimatının 4. ve 5. maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

6- ORDUSPOR Kulübü’nün, 13.10.2014 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.-ORDUSPOR özel müsabakasındaki “Türkiye Futbol Federasyonu’ndan izin ve onay alınmadan özel müsabaka oynaması suretiyle talimatlara aykırı hareketi “ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 46. maddesi ile Özel Müsabaka ve Turnuva Talimatının 4. ve 5. maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

7- ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. Kulübü’nün, 16.11.2014 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.-GİRESUNSPOR özel müsabakasındaki “Türkiye Futbol Federasyonu’ndan izin ve onay alınmadan özel müsabaka oynaması suretiyle talimatlara aykırı hareketi “ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 46. maddesi ile Özel Müsabaka ve Turnuva Talimatının 4. ve 5. maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

8- GİRESUNSPOR Kulübü’nün, 16.11.2014 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.-GİRESUNSPOR özel müsabakasındaki “Türkiye Futbol Federasyonu’ndan izin ve onay alınmadan özel müsabaka oynaması suretiyle talimatlara aykırı hareketi “ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatının 46. maddesi ile Özel Müsabaka ve Turnuva Talimatının 4. ve 5. maddeleri uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*