Fatih Terim: “Kazanmak için her şeyi yapacağız”

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ve Mehmet Topal, yarın akşamki Estonya maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.
 
Maçın oynanacağı A Le Coq Arena’daki toplantıda Fatih Terim, Estonya karşısında baskılı bir oyun oynayacaklarından kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini söyledi.
 
İlk 11 belli oldu
 
A Milli Teknik Direktörü Fatih Terim, sahaya çıkacak 11’i de açıkladı. Milliler, Estonya karşısına Volkan, Gökhan, Semih, Ömer, Caner, Mehmet Topal, Selçuk İnan, Arda Turan, Gökhan Töre, Burak, Umut 11’i ile çıkacak.
 
Puan kaybının telafisi olmayan iki maça çıkacaklarını belirten Teknik Direktör Terim, “Puan kaybına tahammülümüz yok. Bizim kazanmamız da yetmiyor, birçok hesabın içindeyiz. Rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Estonya ilerleme kaydeden bir milli takım. Kazanmanın dışında hiçbir sonuç bizi memnun etmeyecek. Türk Milli Takımı bir yerlere gelecekse böyle maçları kazanmak zorunda. Kazanmak için her şeyi deneyeceğiz.” dedi.
 
“Tecrübeli oyuncularımız baskıyı atlatacaktır”
 
Fatih Terim, “Eğer kalbiniz temizse, işinizi iyi yapmaya uğraşıyorsanız Allah size verir. Az bir süre önce Avrupa Şampiyonası kuralarına hazırlanıyorduk. Şimdi Brezilya’yı düşünmeye başladık” dedi.

Oyuncularımızın maç oynama durumunun geçen aya göre daha iyi olduğunu belirten Terim, “Şu an için Estonya ve Hollanda maçlarını düşünüyorum. Milli takım oyuncuları zekidir, hedefe çok kolay adapte olurlar. Sakin olmalıyız. Her şeyin önü ve başı bizim kazanmamıza bağlı. Telaş ve panik olmamalı. Bunu da tecrübeli oyuncularımız halledecektir. Çok ümitli ve inançlıyım oyuncularıma güveniyorum. İçimden Hollanda maçı play-off finalimiz olacak gibi geçiyor” şeklinde konuştu.
 
Fatih Terim, Estonya’nın gelişme kaydeden, dikkat edilmesi gereken bir rakip olduğunu ve bunu da Hollanda karşısında gördüklerini söyledi. Fenerbahçe-Trabzonspor maçında yaşanan gerginliğin sorulması üzerine tecrübeli teknik adam, “Derbilerde yaşanan gerginlikler milli takım bünyesinde halledilir” yanıtını verdi.
 
“Mayıs’a kadar TFF’ye sözüm var”

 
Basın toplantısında kısa ama etkili bir açıklama yapan Fatih Terim, yakın zamanda kimsenin aklında soru işaretinin kalmayacağını söyledi. Terim, “Ulu orta her yerde Galatasaray’ı konuşmam. Uygun bir zamanda açık yüreklilikle çıkıp kendimi ifade edeceğim. Duyduğunuz, okuduğunuz her şeyden şüphe duyun. Gerçekmiş gibi sunulan, servis edilen haberlere temkinli yaklaşın. Yakın zamanda kimsenin aklında soru işareti kalmayacağından şüpheniz olmasın” dedi.
A Milli Takım Teknik Direktörü, Mayıs’a kadar TFF’ye sözü olduğunun altını çizdi.
 
Mehmet Topal: “Brezilya’da olacağız”

Milli futbolcu Mehmet Topal ise, “Güçlü bir ekibe karşı oynayacağız. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor. Takım olarak da iyi durumdayız. Kendi hatalarımızdan dolayı bu duruma geldik. Fatih hocanın gelişi ile iyi bir ivme yakaladık. Her şey bizim için yeniden başlıyor. Umut ediyorum Brezilya’da olacağız. Önemli olan bizim için iki maçı kazanmak ve rakiplerimizin puan kaybetmesini beklemek. Milli takım kapısından girince tüm oyuncular kardeş gibidir” ifadelerini kullandı.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*