Futsal Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemeleri için hazır

Futsal Milli Takımımız, 8-11 Nisan 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde oynanacak 2018 Futsal Avrupa Şampiyonası Eleme Turu G Grubu maçları için hazır. Takımımız grup maçlarının açılışını yarın Kocaeli Üniversitesi içinde yer alan Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda saat 12.00’de Slovakya ile yapacak.

Yaklaşık bir yıldır bu maçlar için hazırlandıklarının altını çizen Futsal Milli Takımı Teknik Direktör Sercan Görgülü, bu süreçte bazı eksiklikler ve aksaklıklar yaşadıklarını ifade ederken, “Sürekli oynayan 1-2 oyuncumuz sakatlandığı için çağıramadık. Ancak bunların hiçbirisi bahane değil. Şu andaki kadromuz, Avrupa Şampiyonası’na gidebilmek için çıkacağımız maçların hepsine hazır. Yurt dışından gelen kaptanımız Cihan Özcan, kalecimiz Mikail Emin Gültekin, Kenan Köseoğlu bu takımın tecrübeli isimleri. İyi bir grup oluşturduk. Bu çocukların ellerinden gelen en iyi mücadeleyi vereceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu. 

Gruptaki takımların durumlarına da değinen Sercan Görgülü, “Kağıt üzerinde baktığımız zaman Rusya hem Dünya, hem de Avrupa Şampiyonası’nda final oynamış bir takım. Rusya’nın gücünü biliyoruz. Ama oynanmadan hiçbir maç ne kazanılır, ne kaybedilir. Sürpriz olarak yorumlanabilir ama amacımız grubu Rusya’nın da önünde birinci sırada tamamlamak. Olur da bunu başaramazsak Slovakya ve Fransa’nın arasından sıyrılıp; Play-Off’a kalmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Şu an tek bir dezavantajımız var; o da bu çocuklar futsal antrenmanı yapmadan milli takıma geliyorlar” diyen tecrübeli teknik adam, “Bunun sebebi de Türkiye’de uzun soluklu bir futsal liginin olmamasından kaynaklanıyor. Ancak Türkiye Futbol Direktörümüz Sayın Fatih Terim hocamızla görüştük. Kendisi sıkıntıları biliyor. Türkiye’de bir Futsal Ligi kurulması için gerekli girişimlerde bulunuldu. İnşallah en kısa zamanda Futsal Ligi kurulur. Lig kurulunca çocukların hepsi kendisini geliştirecektir ve bu sayede de zirvede yer alan diğer ülkelerle başa baş şekilde mücadele edecek konuma gelebiliriz. Çünkü bizim çocuklarımız gerçekten çok yetenekli. Sadece idman konusunda eksiğimiz var. Çocuklarımız rakiplerinin kim olduğunu iyi biliyor. Onlara toplantılarımızda rakiplerin maçlarını videodan Murat hocamızın analizleriyle birlikte izletiyoruz. Şimdi oyuncularla bireysel çalışmalar yapıyoruz. İnşallah bu çalışmalarımızın emeğini de Slovakya maçıyla birlikte alacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Maçların Kocaeli Üniversitesi içerisinde bulunan Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda oynanacak olmasına da değinen Sercan Görgülü, “Türkiye’de futsalın geçmişine baktığımız zaman oynanan maçlarda seyirci sıkıntısı yaşandığını görüyoruz. Geçen sene İzmir’deki turnuvada güvenlik görevlileri; seyirciden fazlaydı. Bu sebeple seyirci avantajını nasıl yakalarız diye düşünürken Kocaeli Üniversitesi ile bir işbirliğine girdik. Geçmiş dönemlerde Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde görev yapmış ve şu anda Kocaeli Üniversitesi Kadın Futsal Takımı’nı çalıştıran Nihan Su hocamızın da çok yardımı oldu. Burada seyircimizin olacağını düşünüyorum” dedi.

Oyuncu seçmeleri konusunda ince eleyip; sık dokuduklarını belirten Görgülü, “Türkiye’de Futsal Ligi yok ama kısa süreli turnuvalar var. Genelde üniversitelerde oluyor. Bir de ÜniLig var. Bu maçların hepsini izlemeye çalışıyoruz. Buradaki yatkın oyuncuları bulup seçiyoruz. Hepsi amatör de olsa futbol oynuyorlar. Profesyonel oyuncu yok burada. Bazı profesyonel oyuncuları çağırdık ancak lig organizasyonları müsait olmadığı için gelemiyorlar. Futsalın desteklenmesi gerekiyor. Bizim oyuncularımız dünyadaki bir çok ülkedeki oyunculardan daha yetenekli. Düzenli futsal idmanları olursa; dünyada kafaya oynayan bir çok futsal ülkesi ile yarışabiliriz. O seviyeye gelmememiz için hiçbir sebep yok” diye konuştu.

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl01CurrentIndex = -1;

var ctl01m = new Array(); // medium
var ctl01b = new Array(); // big
var ctl01i = new Array(); // info

function ctl01Show(index){
if (index ctl01m.length – 1) return;
ctl01ShowMain(index);
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}

function ctl01ShowMain(index){
ctl01CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl01imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01m[index];
FindObject(‘ctl01imgMain’).alt = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01_lblExp’).innerHTML = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*