Futsal Milli Takımı’nın rakipleri belli oldu

Futsal Milli Takımımızın 2016 FIFA Futsal Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’ndeki rakipleri belli oldu.

Ülke sıralamasındaki yeri itibariyle Ön Eleme Turu’nu bay geçen ve Avrupa Elemeleri’ne Ana Eleme Turu’ndan itibaren katılan Futsal Milli Takımı, bu turda 3. Grup’ta Rusya, Sırbistan ve Ön Eleme Turu F Grubu’nu lider bitirecek takım ile mücadele edecek.

Ön Eleme Turu F Grubu’nda ise Finlandiya, Bulgaristan ve İsviçre yer alacak ve bu grubu birinci bitiren takım Ana Eleme Turu’na yükselerek Futsal Milli Takımımızın bulunduğu grupta yer alacak.

Tek devreli lig usulüne göre 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında oynanacak 2016 FIFA Futsal Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Ana Eleme Turu 3. Grup maçlarına İzmir, ev sahipliği yapacak.

2016 FIFA Futsal Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Ön Eleme Turu’na 23 takım katılacak ve bu ekipler 4’erli 5, 3’erli 1 grup olmak üzere toplam 6 gruba ayrılacak. 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında oynanacak Öne Eleme Turu’nda gruplarını lider tamamlayan 6 takım Ana Eleme Turu’na yükselecek.
 
Ana Eleme Turu’nda ise; Futsal Milli Takımımız dahil 22 ekip ile bir önceki turdan yükselen 6 takım mücadele edecek. 28 takımın 4’erli 7 gruba ayrılacağı ve tek devreli lig usulüne göre oynanacak Ana Eleme Turu’nda gruplarını birinci olarak tamamlayan 7 takım, 10 Eylül-2 Ekim 2016 tarihleri arasında Kolombiya’da düzenlenecek ve toplamda 24 ülkenin katılacağı FIFA Futsal Dünya Kupası Finalleri’nde mücadele etmeye hak kazanacak.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*