Gelişim Ligleri finalleri 3 Mayıs’ta başlayacak

2016-2017 sezonu Gelişim Ligleri’nin finalleri 03 Mayıs 2017- 03 Haziran 2017 tarihleri arasında Antalya WOW Topkapı Otel’de gerçekleşecek.

Bölgesel Gelişim U19 Ligi Türkiye finalleri, 8 takımın katılımı ile Antalya WOW Topkapı Otel’de  03-10 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Bölgesel Gelişim U14 Ligi Türkiye finalleri, 04-05 Mayıs 2017 tarihlerinde tarafsız sahalarda oynanacak olan ön eleme müsabakaları sonucunda belirlenen 4 takımın katılımı ile Antalya WOW Topkapı Otel’de 10-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. 

Bölgesel Gelişim U15 Ligi Türkiye finalleri, 04-05 Mayıs 2017 tarihlerinde tarafsız sahalarda oynanacak olan ön eleme müsabakaları sonucunda belirlenen 4 takımın katılımı ile Antalya WOW Topkapı Otel’de 11-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Bölgesel Gelişim U16 Ligi Türkiye finalleri, 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde tarafsız sahalarda oynanacak olan ön eleme müsabakaları sonucunda belirlenen 4 takımın katılımı ile Antalya WOW Topkapı Otel’de 19-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

Bölgesel Gelişim U17 Ligi Türkiye finalleri, 8 takımın katılımı ile Antalya WOW Topkapı Otel’de 27 Mayıs-03 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 
Gelişim Ligleri  Türkiye finallerine katılacak takımların kafile listeleri minimum 20 futbolcu olmak koşulu ile en fazla 27 kişi olacak. Kulüpler, ilgili yaş kategorisi finalleri başlama tarihinden 5 gün önce kesin kafile listelerini teknik ekibin iletişim bilgileri ile birlikte erensenyaprak@tff.org adresine göndermek zorunda.
 
U14-U15 yaş gruplarında; 1.Bölge A ve B gruplarını birinci sırada tamamlayan takımlar, 2.Bölge müsabakalarını birinci ve ikinci sırada tamamlayan takımlar, 3.Bölge A ve B gruplarını  birinci sırada tamamlayan takımlar, 4.Bölge ve 5. Bölge müsabakalarını ilk sırada tamamlayan takımların katılımı ile toplam 8 takım belirlenecek. Bu  8 takım kura ile eşleşecek ve tarafsız sahada eleme usulüne göre oynanacak 4 müsabaka sonunda Türkiye Finallerinde mücadele edecek 4 takım belli olacak.  A ve B Grubu olan 1. ve 3. bölgelerde aynı bölgenin 2 grubu kura çekiminde birbirleri ile eşleşmeyecek. 
 
U16 yaş grubunda; 1.Bölge A ve B gruplarını birinci sırada tamamlayan takımlar, 2.Bölge müsabakalarını birinci; ikinci ve üçüncü sırada tamamlayan takımlar, 3.Bölge A ve B gruplarını birinci sırada tamamlayan takımlar ve 4.Bölge müsabakalarını ilk sırada tamamlayan takımın katılımı ile toplam 8 takım belirlenecek. Bu  8 takım kura ile eşleşecek ve tarafsız sahada eleme usulüne göre oynanacak 4 müsabaka sonunda Türkiye finallerinde mücadele edecek 4 takım belli olacak.  A ve B Grubu olan 1. ve 3. bölgelerde aynı bölgenin 2 grubu kura çekiminde birbirleri ile eşleşmeyecek. 
 
U14, U15, U16 yaş gruplarında belirtilen 4 takımlı Türkiye finallerinde, 4 takım tek grupta mücadele edecek. Tek devreli lig usulünde oynanacak müsabakalar neticesinde grubu 1. ve 2. sırada tamamlayan takımlar final, 3. ve 4. sırada tamamlayan takımlar ise 3.lük müsabakası oynayacak. Türkiye finallerinde müsabakalar beraberlik ile sonuçlanmayacak. Normal süresi berabere biten müsabakalar uzatma ve gerekli olduğu takdirde penaltı atışları ile neticelenecek. Ön eleme müsabakalarına ve Türkiye finallerine ilişkin program lig müsabakalarının tamamlanması ve tescil edilmesini takiben ilan edilecek. 
 
U17 ve U19 yaş gruplarında ise 1.Bölge A ve B gruplarını  birinci sırada tamamlayan takımlar, 2.Bölge müsabakalarını birinci ve ikinci sırada tamamlayan takımlar, 3.Bölge A ve B gruplarını birinci sırada tamamlayan takımlar, 4.Bölge ve 5. Bölge müsabakalarını ilk sırada tamamlayan toplam 8 takımın katılımı ile Türkiye finalleri gerçekleşecek. U17 ve U19 yaş gruplarında belirtilen 8 takımlı Türkiye finallerinde, 8 takım kura usulü ile 4’erli 2 gruba bölünerek tek devreli lig usulünde müsabakalar yapacak. Bu maçlar sonunda gruplarını  ilk sırada tamamlayan takımlar final, ikinci sırada tamamlayan takımlar ise 3.lük müsabakası yapacak. Türkiye finallerinde müsabakalar beraberlik ile sonuçlanmayacak. Normal süresi berabere biten müsabakalar uzatma ve gerekli olduğu takdirde penaltı atışları ile neticelenecek.
 
Gelişim Ligleri Türkiye finalleri programı için tıklayınız.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*