Hacıoğlu: ”Katar’daki kampımız verimli geçti”

Hindistan’da 6-28 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri için çalışmalarını sürdüren U17 Milli Takımımızın teknik direktörü Mehmet Hacıoğlu, Katar’daki hazırlık kampı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

15 Eylül 2017 Cuma günü Riva’da bir araya geldikten sonra 19 Eylül 2017 Salı gününden beri hazırlıklarını Katar’ın başkenti Doha’da sürdüren U17 Milli Takımı’nın teknik direktörü Hacıoğlu, şunları ifade etti: ” Katar’daki hazırlık kampımız, önceden planladığımız gibi son derece verimli geçti. Turnuva sırasında, Hindistan’daki hava şartlarının sıcak olacağı öngörülüyor. Dolayısıyla, oradaki iklime adapte olabilmemiz açısından Katar’da kamp yapmak bizim için önemliydi. Buradaki 1 haftalık kampımız süresinde iki tane hazırlık maçı oynadık. Bu karşılaşmalarda, bazı taktik varyasyonlar denedik ve doğru geribildirimlere ulaştık. Oyuncularımız, U17 Dünya Kupası için son derece istekli durumdalar. Mayıs ayında mücadele ettiğimiz Avrupa Şampiyonası’na Finalleri’nden farklı olarak, takımda birkaç yeni oyuncumuz bulunuyor. Bu oyuncularımızın da hazırlık aşamasında takıma adaptasyonları ve gösterdikleri performanstan teknik heyet olarak son derece memnunuz. U17 Dünya Kupası’nda taktiksel anlamda göstereceğimiz duruş oldukça önemli. Top bizdeyken beceri ve sonuca ulaşma anlamında çok önemli artılarımız var. Ancak, top rakipteyken savunmayı doğru yapabilme anlamında bazı eksikliklerimiz vardı. Katar’daki kamp döneminde bunları gidermek için çalışmalar yaptık. Hindistan’da, iklim şartları açısından herhangi bir zorluk yaşamazsak, U17 Dünya Kupası’na taktik ve teknik anlamda hazır olduğumuzu söyleyebilirim.”

U17 Milli Takımımız, akşam saatlerinde Katar’ın başkenti Doha’dan, Hindistan’ın Mumbai kentine uçacak ve turnuvadaki grup maçlarını oynayacağı Navi Mumbai’de hazırlıklarına devam edecek.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*