Hacıoğlu: “Oyuncularımla gurur duyuyorum”

2017 U17 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde İngiltere’ye 2-1 yenilen U17 Milli Takımımızın Teknik Direktörü Mehmet Hacıoğlu, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Hacıoğlu, “Öncelikle, maç sırasında sakatlanan İngiliz oyuncu Oakley-Boothe’ye geçmiş olsun diyor ve bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum. Futbolda hiçbir şey, oyuncu sağlığından önemli değil. Karşılaşmaya dönmek gerekirse, bugün de gördük ki; biz, rakibimize değil, kendimize yenildik. Hücumda her zaman gösterdiğimiz üretkenliği gösteremedik. Savunmada da önemli hatalar yaptık ve maçı kaybettik. İngiltere de, ofansif anlamda beklediğimizin altında bir performans sergiledi. Turnuvada, Eleme Turu’ndan bugüne kadar önemli işler başardık. Oyuncularımla son derece gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

“Dünya Kupası’nda da en az yarı finali istiyoruz”

Hacıoğlu, U17 Milli Takımımız’ın Ekim’de düzenlenecek FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri’ne katılacak olmasıyla ilgili ise şu sözleri söyledi: “Turnuvaya gelmeden, öncelikli hedefimizi Dünya Kupası Finalleri’ne katılma hakkını elde etmek olarak belirlemiştik ve bunu da başardık. İspanya, Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerle birlikte Avrupa kıtası adına bu turnuvaya katılma hakkı elde ettik. Bu takımın, önemli işler başarabileceğini herkese gösterdik. U17 Dünya Kupası Finalleri’nde de bu turnuvadaki gibi en az yarı final oynamak istiyoruz.”


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*