Hakan Tecimer: “5 yıllık özleme son vermek istiyoruz”

U16 Milli Takımımızın Teknik Direktörü Hakan Tecimer , Manisa’da yarın başlayacak 14. Mercedes-Benz Ege Kupası’ndaki hedeflerini 5 yıl aradan sonra bir kez daha şampiyonayı kazanmak olarak açıkladı.

TFF.ORG’a açıklamalarda bulunan Tecimer, Mercedes-Benz Ege Kupası’na katılacak takımları Türkiye’de ağırlamaktan heyecan duyduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Turnuvada öncelikli hedefimiz, en son 2008 yılında müzemize götürdüğümüz şampiyonluk kupasını bir kez daha kazanmak. Tabi ki bunu gerçekleştirebilmek için ilk düşüncemiz; fair play çerçevesinde oynayacağımız iyi futbol ve özellikle de bizi izlemeye gelecek Manisa’daki taraftarlarımıza keyifli maçlar izlettirmek.

Futbolun içinde olan teknik ve taktik anlayışımızı sahada fiziksel gücümüzle birleştirip, mental açıdan bir an olsun konsantrasyonunu sahada kaybetmeyen, sahaya istediklerini koyan ve alan bir ekip olacağımıza inanıyorum.

U16 yaş kategorisinde Avrupa’nın hatırı sayılı etkinlikleri arasına giren bu turnuvanın bizim için en önemli taraflarından biri de, maçların çok iyi birer hazırlık karşılaşmaları olacak olması. Özellikle gelecekteki oynayacağımız resmi maçlar öncesinde, oyuncularımızın deneyim kazanacaklarını düşünüyorum.

Bu turnuvalarda oynayacak oyuncularımız için amacımız A Milli takım seviyesine kadar çok iyi geçiş süreçleri yaratmak, bu süreçlerde onlara gereken şansları vererek potansiyellerini açığa çıkarmak ve yeteneklerini sergilemelerini sağlayarak geleceğimizi oluşturmak olduğunun bilincindeyiz.

Şimdiden turnuvaya katılacak tüm takımlara hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyorum.”


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*