TFF 

İşitme Engelli Milliler Riva’da

Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında destek verdiği İşitme Engelliler Kadın ve Erkek Milli Takımı, İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları (Deaflympics 2017 Samsun) hazırlıklarına bugün başladı.

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki kamp, 22 Mayıs’a kadar sürecek, Kadın ve Erkek Futbol Milli Takım aday kadroları oluşturulmaya başlanacak.

Daha önce iki Dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan Erkek Futbol Milli Takımımız’ın bu kez hedefi olimpiyatlarda ilk şampiyonluk olacak. Milli Takımlarımız, 9-15 Haziran tarihlerinde tekrar Riva’da kampa girecek.

18-30 Temmuz tarihleri arasında 109 ülkenin katılımı ile 23’üncüsü düzenlenecek ‘Deaflympics 2017 Samsun’, 4 bin 500 sporcuyu ağırlayacak.

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Riva’nın uğur getirdiğini belirterek, şöyle konuştu: “4 Engelli Spor Federasyonu ile kurduğumuz stratejik ortaklık çerçevesinde engelli futboluna finansal, iletişim, pazarlama ve sponsorluk gibi birçok alanda verdiğimiz desteğimiz her geçen gün artıyor. Artık Engelli Futbol Milli Takım oyuncularının her şampiyona öncesi bir uğur olarak gördüğü Riva Tesislerimiz, Yönetim Kurulumuz tarafından düzenli olarak engelli futbolcularımızın kullanımına tahsis ediliyor. Bu kez hedefimiz Samsun’da olimpiyat şampiyonluğuna ulaşmak olacak. Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören’in de ifade ettiği gibi; organizasyonlarımız ve başarılarımızla engelli futbolunda ‘En iyi ülke’ olma iddiamızı kararlılıkla sürdüreceğiz.”


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*