Kadın 1. Ligi Play-off – Play-out müsabakaları başlıyor

Kadınlar 1. Ligi 2016-2017 sezonu lig müsabakaları ilk kademesi 14 Nisan 2017 tarihinde oynanan 18. Hafta müsabakalarının tamamlanması ile son buldu.

Lig sonrası kademesi  olan Play Off ve Play Out Müsabakaları Kadınlar Ligi Statüsünü ilgili maddelerine göre oynanacak olup, puan cetvelinde ligin ilk beş sırasını elde eden Beşiktaş A.Ş., Konak Belediye Spor, Ataşehir Belediye Spor, 1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor ve Trabzon İdmanocağı Play Off grubunda, ligin son beş sırasını elde eden Karadeniz Ereğli Belediye Spor, Kireçburnu,  İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor, Adana İdmanyurdu spor ve Amasya Eğitim Spor Play Out grubunda mücadele edecektir.

22-23 Nisan 2017 tarihindeki müsabakalar ile  başlayacak olan Play-off ve Play-out grubu Müsabakaları 4 Haziran 2017 tarihinde tamamlanacak olup, çift devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakaların bir kısmı hafta içi oynanmak üzere planlandı.

Play Off grubunu birinci sırada tamamlayan takım Kadınlar 1. Ligi Şampiyonu unvanını elde edecek olup, Play-out grubunu son iki sırada bitiren takımlar Kadınlar 2. Ligi’ne düşecek. Play-off ve Play-out müsabakaları için erteleme talepleri TFF tarafından belirlenen ve kulüplere tebliğ edilen kriterler esas tutularak değerlendirilecek ve oynanacak.

Kadın 1. Ligi Play-off – Play-out müsabakaları programı için tıklayınız…


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*