Kent antrenörleri bilgilendirme toplantısı 5 Ekim’de Ankara’da yapılacak

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü Bölgeler Koordinatörlüğü tarafından uygulamaya konulan “Bölge Karmaları ve Yetenek Gelişim Programı” projesinde görev alan kent antrenörlerinin katılacağı bilgilendirme toplantısı 5 Ekim’de Ankara’da yapılacak.  Ankara Crowne Plaza Hotel’ de düzenlenecek organizasyon 09.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Bölge Karmaları ve Yetenek Gelişim Programı projesinde 43 ilde kent antrenörleri görev yapacak. Bölge müdürlükleri ile koordineli olarak çalışacak bu antrenörler her hafta sonu illerinde oynanan  Coca-Cola Gelişim Ligleri ve yerel amatör lig maçlarının takibini yapacak. Bu gözlemler neticesinde tespit edilecek 1998-1999 ve 2000 yılı doğumlu yetenekli oyuncular, karma çalışmalarına katılacak. Dönem sonunda her yaş grubundan 25 oyuncu belirlenecek ve bu belirlenen grup oyuncuları ilin bulunduğu bölge müdürlüğü karmasının içine entegre edilecek. Daha sonra diğer bölgeye bağlı illerdeki yaş grubu oyuncuları arasında tekrar seçme yapılacak ve  sonunda elit grup ile tek karma meydana getirilecek. 

Bölge Karmaları ve Yetenek Gelişim Programı projesinin en önemli amacı Milli Takımlarda hiç yer almamış, profesyonel lig düzeyinde oynamayan, ancak gözden kaçmış olabilecek oyuncular ile Milli Takım havuzunu genişletmek. Eylül-Ekim aylarında ön çalışmaları gerçekleştirilen proje Mayıs 2014’te tamamlanacak.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*