TFF 

Kış Semineri ve Kokart Töreni 2-7 Ocak’ta Antalya’da yapılıyor

Süper Lig Hakemleri ve Süper Lig Yardımcı Hakemleri ile A Klasman Hakemleri ve A Klasman Yardımcı Hakemleri’nin katılacağı Kış Semineri, 2-7 Ocak 2018 tarihlerinde Antalya’daki Calista Luxury Resort Otel’de yapılacak.

Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen seminere; MHK Danışmanı Roberto Rosetti, MHK Yardımcı Hakem Eğitmeni Leif Lindberg, UEFA-Türkiye Hakem Konvansiyon Sorumlusu ve MHK Eğitimcisi Jorn West Larsen katılacak.

Seminer programı kapsamında 4 Ocak Perşembe günü saat 11.00’de MHK Danışmanı ve FIFA Video Yardımcı Hakem Danışmanı Roberto Rosetti, İtalya’da bu sezon uygulaması başlatılan Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemiyle ilgili sunum yapacak.

Ayrıca seminer kapsamında, Süper Lig Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri ile A Klasman Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri için FIFA Atletik Testi uygulanacak.

Süper Lig Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri FIFA Atletik Testi 4 Ocak Perşembe günü saat 15.30’da Akdeniz Üniversitesi Atletizm Sahasında yapılacak. A Klasman Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri FIFA Atletik Testi 5 Ocak Cuma günü saat 10.30’da Antalya Zeytinköy Atletizm Sahasında yapılacak.

FIFA kokartları takılacak

FIFA kokartı takacak hakemler için 4 Ocak Perşembe günü VAR sunumunun ardından tören düzenlenecek. 01.01.2018 tarihinden itibaren geçerli olacak FIFA kokartlı hakemler listesinde; FIFA Hakemleri, FIFA Yardımcı Hakemleri, FIFA Kadın Hakemleri, FIFA Kadın Yardımcı Hakemleri, FIFA Plaj Futbolu Hakemleri, FIFA Futsal Hakemleri ve FIFA Kadın Futsal Hakemi yer alıyor.

Seminerin medya programı

Antalya’nın Belek ilçesindeki Calista Luxury Resort Otel’de 2-7 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek 2017-2018 Sezonu Devre Arası Hakem Semineri’nde Perşembe ve Cuma gerçekleşecek 4 program medyaya açık olacak.

– 4 Ocak 2018 Perşembe günü saat 11.00’de medyaya açık olarak gerçekleştirilecek ve yaklaşık 1 saat sürecek ilk programda TFF Merkez Hakem Kurulu Hakem Danışmanı Roberto Rosetti, katılımcı hakemlere Video Yardımcı Hakemliği (VAR) ilgili bilgi verecek.

– İlk programın ardından saat 12.00’de başlayacak FIFA Kokart Töreni medyaya açık olacak.

– 4 Ocak Perşembe günü saat 15.30’da Akdeniz Üniversitesi Atletizm Sahasında yapılacak Süper Lig Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri için uygulanacak FIFA Atletik Testleri de medyaya açık olarak gerçekleştirilecek. Ayrıca 5 Ocak Cuma günü saat 10.30’da Antalya Zeytinköy Atletizm Sahasında yapılacak A Klasman Hakemleri ve Yardımcı Hakemleri FIFA Atletik Testi’ni de medya mensupları takip edebilecek.

– Yukarıda belirtilen program dışında seminerdeki tüm etkinlikler, medyaya kapalı olacak. Medyaya kapalı olan programlar hakkında TFF.ORG üzerinden haber ve fotoğraf içeriği sağlanacak.

Medya İçin Önemli Bilgilendirmeler

-2017-2018 Sezonu Devre Arası Hakem Semineri’nde, 4 Ocak 2017 Perşembe günü medyaya açık olarak gerçekleştirilecek programları akredite olan medya mensupları izleyebilecek.

-Medya mensupları, akreditasyon kartlarını 4 Ocak 2018 Perşembe sabahı, Calista Luxury Resort Otel’de kurulacak akreditasyon masasından teslim alabilecekler. Seminere, akreditasyonu olmayan hiçbir medya mensubu alınmayacak.

-Seminerden canlı yayın yapacak TV kuruluşlarının, kablo kurulumlarına 4 Ocak 2018 Perşembe günü 10.15-10.55 saatleri arasında izin verilecektir.

-Seminerden görüntü alacak kameramanların ses kabloları ile tripodlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

 


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*