Kulüp Lisans Sistemi Mali Fair Play Portalı Eğitimi verildi

2012-2013 sezonunda UEFA müsabakalarına katılacak kulüplere, Mali Kriterler Devamlı Takip maddeleri  ile ilgili UEFA SAP Business Objects programı tanıtıldı. TFF’nin  İstinye’deki merkezinde; kulüplerin mali yetkililerine program hakkında TFF Kulüp Lisans Müdürlüğü’nce verilen eğitim, 2 gün sürdü.
 
Geçen sezon yürürlüğe giren devamlı takip kriterleri uyarınca UEFA’nın bildirdiği kulüpler, bir sezonda 2 defa mali bilgilerini güncellemekle yükümlü oluyorlar. Bu güncellemelere ilişkin şimdiye kadar UEFA’ya Excel tablosu üzerinden yapılan bildirimler, artık yeni hazırlanan bilgisayar programı vasıtasıyla yapılacak.
 
Kulüplere program linki üzerinden deneme amaçlı  kullanıcı adı ve parolalar verilerek örneklerle, tabloların nasıl hazırlanması gerektiği anlatıldı. UEFA’nın tüm üye federasyonlarında geçerli olan bu sistem sayesinde, kulüplerin transferlerden kaynaklanan borçları, personel borçları, SGK ve vergi daireleri borçlarına ilişkin bilgileri güncel olarak TFF ve UEFA tarafından takip edilebilecek.

Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*