Kulüp-Okul Futbolu Projesi eğitimleri sürüyor

TFF-Ülker işbirliğinde gerçekleşen Kulüp-Okul Futbolu Projesi’nde bölgesel eğitimlere devam ediliyor. Projeye katılan Ankara bölgesine bağlı illerdeki kulüplerin antrenörlerine eğitimleri TFF Ankara Bölge Müdürlüğü’nde Çocuk ve Okul Futbolu Müdürü Taygun Erdem tarafından, İzmir  Bölge Müdürlüğü’ne bağlı illerdeki kulüplerin proje sorumlularına eğitimleri   TÜFAD Eğitim Salonu’nda Çocuk ve Okul Futbolu Müdürlüğü Uzmanı  Aktuğ Sönmez ve TFF Malatya Bölge Müdürlüğüne bağlı kulüplerin proje sorumlularına da eğitimleri TFF Malatya Bölge Müdürlüğü binasında Çocuk ve Okul Futbolu Uzmanı Sercan Görgülü tarafından verildi.

Eğitimlerde; Çocuk ve Okul Futbolu Müdürlüğü tanıtımı, Kulüp-Okul Futbolu (KOF) Projesi, 6-12 Yaş çocukların özellikleri ve eğitim yaklaşımları, OF projesi futbol festivalleri ve turnuvalar, Futbol Yönetim Sistemi Etkinlik Modülü gibi konu başlıkları altında  bilgiler aktarıldı. Ayrıca geçen sene bu projenin içerisinde yer alan kulüplerle görüş alışverişinde bulunuldu.

Kulüp -Okul Futbol Projesi eğitimleri 16 Aralık’ta Erzurum, 17 Aralık’ta Diyarbakır ile Antalya ve 19 Aralık’ta Trabzon’da yapılacak organizasyonlarla sürecek. Kulüp-Okul Futbolu Projesi’nde 58’i profesyonel, 12’si amatör olmak üzere toplam 70 kulüp yer alıyor.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*