Lucescu, Altınordu Diploma Töreni’ne katıldı

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Altınordu’da ‘Gerçek Profesyonel Futbol Eğitimi’ni tamamlayan 17 genç futbolcunun diploma törenine katıldı.
 
Altınordu’nun Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi’nde düzenlenen törende Lucescu’nun yanı sıra Yardımcı Antrenör Tayfun Havutcu ve Milli Takımlar Müdürü Hüseyin Coşkun da yer aldı.
 
Altınordu Başkanvekili Barış Orhunbilge, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez ve Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu ile tüm idari-teknik ekipler ile futbolcuların bulunduğu törende genç futbolcular, tribündeki ailelerin huzurunda Türk Bayrağı, Altınordu arması ve futbol topu üzerine yemin ederek profesyonel futbolculuk mesleğine geçişin ilk adımlarını attı.
 
Lucescu: “Gelecek bu gençlerin ellerinde”
 
A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, törende yaptığı konuşmada görev aldığı her kulüpte “Önce eğitim” dediğini belirterek, “Eğer eğitimi her şeyin başına koyarsanız sonuç almamanız mümkün değil. Burada gördüğüm tablo, ‘Uluslararası seviyelerde ve milli takımlar seviyesinde nasıl oyuncu yetiştirilir?’ sorununu net bir yanıtı. Bu yüzden Altınordu çatısı altındaki herkesi ve başta bu sistemi kuran başkanı tebrik ediyorum. Gelecek, bugün yemin eden gençlerin elinde. Türk futbolunun geleceği gençlere emanet” ifadelerini kullandı.
 
Futbolu profesyonel bir meslek olarak yapmak ve belli bir seviyeye yükselebilmek için çok çalışılması gerektiğini de ifade eden Lucescu, “Dünyanın en güzel mesleği futbolculuk. Bu mesleğin içinde sevinçler kadar üzüntüler de var. Ama her ne olursa olsun, saygı kelimesi her şeyin üzerinde yer almalıdır. Seyirciye, yöneticiye, arkadaşlarına ve rakiplerine olan saygı, oyuncunun kendisine olan saygısı, gerçekten çok önemli. Galibiyeti, bu saygı unsurlarını göz ardı etmeden kazanın” diye konuştu.
 
Metin Oktay Yerleşkesi’nin ardından Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’ni de inceleyen Lucescu’ya Altınordulu yöneticiler günün anısına forma takdim etti.

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl01CurrentIndex = -1;

var ctl01m = new Array(); // medium
var ctl01b = new Array(); // big
var ctl01i = new Array(); // info

function ctl01Show(index){
if (index ctl01m.length – 1) return;
ctl01ShowMain(index);
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}

function ctl01ShowMain(index){
ctl01CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl01imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01m[index];
FindObject(‘ctl01imgMain’).alt = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01_lblExp’).innerHTML = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*