Mehmet Hacıoğlu: “U14 Milli Takımı çok umut verdi”

Tarihindeki ilk maçlarını Trabzon ve Rize’de Gürcistan ile oynayan U14 Milli Takımımızın Teknik Direktörü Mehmet Hacıoğlu, 1999 doğumlu oyuncuların oluşturduğu takımın maçlarını ve 6 günlük kamp dönemini değerlendirdi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın bizzat ilgilenmesi ile yaklaşık 1 yıldır U14 Milli Takımı’nın kuruluş çalışmalarını yaptıklarını söyleyen Mehmet Hacıoğlu, Türkiye ile birlikte Avrupa’da U14 Milli Takımı olan ülke sayısının 5’e çıktığını söyledi.

U14 Milli Takımının her 2 maçta da istediklerini yaptığını belirten Hacıoğlu; “Tüm milli takımlarda standart şekilde uygulanan alan savunmasını, geriden pas yaparak hücuma çıkma prensiplerini uyguladık. İlk maçları olmasına rağmen, oyuncularım birçok pozisyonda derslik kararlar alıp uyguladı” dedi.

Bu Milli Takım’da olan oyuncuların saha için performansları kadar kişiliklerinin de gelişmesine büyük önem verdiklerini söyleyen Teknik Direktör Mehmet Hacıoğlu, takımın İstanbul’da tiyatro oyununa götürüldüğünü, Trabzon’da da şehir turu yaptırılarak, Ayasofya Müzesi ve Atatürk Köşkü’nü gezdirdiklerini belirtti.

92 kişilik oyuncu havuzu oluşturuldu

Milli Takım’da yer alan 20 oyuncu, uzun bir tarama çalışmaları sonucunda oluşturuldu. U14 Coca-Cola Akademi Ligi’nde oynayan oyuncuların yanı sıra TFF bölge sorumluları da yerel kulüplerde oynayan oyuncuları, Milli Takım heyetine rapor etti. Bu çalışmaların sonucunda Eylül ayında 14 Yaş Altı Türkiye Seçmeleri yapıldı. Bursa, İzmir, Samsun, Ankara, Sakarya, Antalya, İstanbul, Trabzon, Malatya, Erzurum, Adana ve Kayseri bölgelerinden katılan takımların maçlarında seçme havuzu oluşturuldu.

Türkiye seçmelerini Ekim ayında Almanya’da yapılan Avrupa seçmeleri takip etti. Buradaki elemelere de Almanya, İsveç, İsviçre, Hollanda, Belçika ve İngiltere’de yaşayan Türk futbolcuları katıldı. Böylece U14 Milli Takımı teknik heyetinin elinde, her mevki için 6-7 alternatif olmak üzere 92 kişilik liste oluştu. Son olarak Kasım ayında İstanbul’da yapılan hazırlık kampına; 92 kişilik listeden belirlenen 24 kişi çağrıldı. 24 kişi içinden de 20 genç futbolcu; Trabzon ve Rize’de oynanan Gürcistan hazırlık maçlarında ilk defa milli formayı giyme onurunu yaşadı.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*