Mercedes-Benz Ege Kupası basın toplantısı düzenlendi

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 14.’sü düzenlenen ve bugün başlayan Mercedes-Benz Ege Kupası öncesi basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar ile U16 Milli Takım Teknik Direktörü Hakan Tecimer katıldı.

Manisa Büyük Saruhan Otel’de düzenlenen toplantıda TFF Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, dünya futbolunda altyapının önemli bir sorun olduğunu, Türkiye ve Manisa’nın böyle bir gençlik şampiyonasına ev sahipliği yaparak önemli görevi üstlendiğini söyledi. Koşar, turnuvayı Avrupa’nın birçok önde gelen kulübünün oyuncu izleme komitelerinin de takip ettiğini belirterek, tüm takımlara başarılar diledi.

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ise, Mercedes-Benz Ege Kupası’nın yıllardır Manisa’da düzenlenmesinin nedenini organizasyona çok iyi ev sahipliği yapılması ve misafirlerin buradan memnun ayrılması olarak açıkladı. Daşöz, turnuva nedeniyle şehrin önümüzdeki günlerde dünya futbolunun gündeminde yer alacağını kaydetti. Daşöz, tüm halktan maçlara ilgi göstermelerini beklediklerini vurguladı.

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, sporun genç yaştaki insanların fiziksel ve mental gelişimlerinde çok önemli bir yer tuttuğunu belirterek, Mercedes-Benz Ege Kupası gibi önemli bir gençlik şampiyonasının üst üste 5. kez Manisa’da düzenleniyor olmasından büyük gurur duyduklarını söyledi.

U16 Milli Takım Teknik Direktörü Hakan Tecimer ise, 1997 yaş grubundan oluşan U16 Milli Takımımızın kadrosunda çok önemli yetenekler olduğunu ve bu yaş grubundan ileride çok şey beklediklerini ifade etti. Tecimer, geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de turnuvada finale yükselmek istediklerinin altını çizerek, oyuncularının bu kupada gösterecekleri performansın da kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti.

Tecimer ayrıca, bu turnuvanın kadroda bulunan oyunculara tecrübe kazandıracağını, geleneksel bir hale gelen Mercedes-Benz Ege Kupası’nı oyuncularının son derece ciddiye aldığını  sözlerine ekledi.

Arif Koşar’dan A Milli maça davet

Diğer yandan TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, 6 Şubat’ta Manisa’nın tarihinde  A Milli Takımımızla ilk kez buluşacağını vurgulayarak, Türkiye-Çek Cumhuriyeti hazırlık karşılaşmasının Manisa 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanacağını anımsattı.

Koşar, karşılaşmanın biletlerinin dün itibariyle www.tff.org’dan satışa çıktığını belirterek, Çek Cumhuriyeti’ni en iyi şekilde ağırlayarak kendilerine Türk misafirperverliğini göstereceklerini kaydetti. Koşar, Manisa tarihinde ilk kez oynanacak A Milli Takımımızın maçına tüm halkı davet etti.

Diğer yandan Mercedes-Benz Ege Kupası organizasyon toplantısı, TFF yetkilileri ve tüm takımların delegasyonlarının katılımıyla yapıldı.

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl01CurrentIndex = -1;

var ctl01m = new Array(); // medium
var ctl01b = new Array(); // big
var ctl01i = new Array(); // info

function ctl01Show(index){
if (index ctl01m.length – 1) return;
ctl01ShowMain(index);
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}

function ctl01ShowMain(index){
ctl01CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl01imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01m[index];
FindObject(‘ctl01imgMain’).alt = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01_lblExp’).innerHTML = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}
// –>

2013 Mercedes-Benz Ege Kupası


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*