Mercedes-Benz Ege Kupası basın toplantısı yapıldı (Video)

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 16. kez düzenlenen Mercedes-Benz Ege Kupası’nın basın toplantısı Manisa Saruhan Otel’de yapıldı.

Manisa ve ilçelerinde 19-24 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacak 2015 Mercedes-Benz Ege Kupası’nın basın toplantısına TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, U16 Milli Takım Teknik Direktörü Ahmet Ceyhan ile U16 Milli Takımı Kaptanı Cafer Tosun katıldı.

TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, toplantıda yaptığı konuşmada şu görüşlerini açıkladı: “Öncelikle Futbol Federasyonu Başkanımız Yıldırım Demirören ile TFF Yönetim Kurulu arkadaşlarıma Ege Kupası’na verdikleri maddi ve manevi her türlü desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Manisa Valimize, Kaymakamlarımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Belediye Başkanlarımıza katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Her geçen yıl bu turnuvayı daha da geliştirerek cazibesini arttırıyoruz. FIFA, bu tarz turnuvalara özen gösteriyor. Şuan bu organizasyona gelmek isteyen bir çok takım var. Gelecek sezon Ege Kupası’nı 12 takımla tipik bir Dünya Kupası haline getirmek istiyoruz.”

Manisa’dan yıldızlar çıkıyor

Mercedes-Benz Ege Kupası’ndan geçmişte bir çok yıldız ve önemli futbolcu çıktığını belirten Koşar, “Juventus’un genç orta saha oyuncusu Paul Pogba gibi bir çok iyi oyuncuların yolu Ege Kupası’ndan geçti. Tüm Manisalı futbolseverleri 8 ayrı bölgede oynanacak karşılaşmalarda tribünlerde görmek istiyoruz. Milli maçlarında futbolseverlere hediye olarak bayrak dağıtacağız. Türkiye’nin maçları ulusal bir kanalımızda da canlı olarak yayınlanacak” dedi.
U16 Milli Takımın bu şampiyonada kupa kaldırmasını hedeflediklerini belirten Koşar, “Takımımız hazır durumda. Finale kalmamız durumunda Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Yıldırım Demirören’i de final maçında yanımızda görmek istediğimizi belirttik” şeklinde görüşlerini açıkladı.

“Okulun Protokolünü yapacağız”

“Türkiye Futbol Federasyonu olarak Futbol Okulu projesi kapsamında 7 ayrı merkezde okul  yapacağız. İlk olarak Soma’dan başlayacağız. Salı günü bir protokol imzalayacağız. 49 dönüm üzerine çok kapsamlı bir okul olacak. En kısa sürede okulun temellerini atmak için uğraş vereceğiz. Ve Mayıs ayında da inşallah okulumuzu açmak istiyoruz.”

Grassroots projelerine devam

“Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü’nce gerçekleştirilen Grassroots projelerinde yeni sezonun startını da salı günü Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde vereceğiz.”

“Ege Kupasına katılan tüm takımlarımızın yer alacağı banket yemeğinde Dünya futbolunda önemli bir isim olan ve Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Teknik Direktörü Roberto Carlos konuşmacı olarak katılacak.”

Önemli bir organizasyon

Ege Kupası’nda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten U16 Milli Takım Teknik Direktörü Ahmet Ceyhan ise “U16 yaş futbol takımıyla çok önemli bir turnuvada boy göstereceğiz. 60 kişilik bir futbolcu portföyümüz var. Geçmişte bir çok yetenekli oyuncular bu topraklar üzerinde maçlar yaptı. Gelecekte de bizim futbolcularımızı da Dünya Arenası’nda görmek istiyoruz. Akademi Ligleri’ndeki oyuncuların hepsini izliyoruz. Bu oyuncuları A Milli Takımımız’a kadar yükselmelerini istiyoruz” dedi.
 
“Heyecanlıyız”

U16 Milli Takımın Kaptanı Cafer Tosun da turnuvaya çok iyi hazırlandıklarını ve heyecanlı olduklarını belirterek, “Takım arkadaşlarımızla bu organizasyonda elimizden gelen mücadelenin en iyisini yapacağız” dedi.

 

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl00CurrentIndex = -1;

var ctl00m = new Array(); // medium
var ctl00b = new Array(); // big
var ctl00i = new Array(); // info

function ctl00Show(index){
if (index ctl00m.length – 1) return;
ctl00ShowMain(index);
FindObject(‘ctl00aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl00b[index];
}

function ctl00ShowMain(index){
ctl00CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl00imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl00m[index];
FindObject(‘ctl00imgMain’).alt = ctl00i[index];
FindObject(‘ctl00_lblExp’).innerHTML = ctl00i[index];
FindObject(‘ctl00aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl00b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*