MHK Başkanı Alp: “Türk hakemliğinin gurur gecesi”

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, 2012 Avrupa Şampiyonası’nın Türk hakemliği için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Cüneyt Çakır’ın yönettiği Ukrayna-İsveç maçının, hakemliğimiz için gurur gecelerinden biri olduğunu söyleyen MHK Başkanı Alp; “Cüneyt ile birlikte maçta kusursuz görev yapan 5 Türk hakemimizi de yürekten kutluyorum. Performansları sadece futbol ailesini değil tüm halkımızı onurlandırdı” dedi.

Cüneyt Çakır’ın soğukkanlı ve otoriter tavrı ile 90 dakikanın altından mükemmel bir şekilde kalktığını söyleyen Zekeriya Alp; “Topun bulunduğu her bölgeye çok yakın olduğu gibi her pozisyonu da yakından takip etti. Oyuna da başından sonuna kadar hakim olarak, istediği gibi bitirdi. Yönetimi sayesinde ne kendisi ile futbolcular arasında ne de futbolcuların kendi arasında bir gerginlik, sürtüşme yaşanmadı” diye konuştu.

Milli Takımımızın turnuvada olmamasının yarattığı burukluğu Cüneyt Çakır’ın giderdiğini belirten Zekeriya Alp, “MHK olarak tüm çalışmalarımızı ‘bir değil birden fazla Cüneyt Çakır’ olması için yapıyoruz. Çok olumlu sonuçlar da alıyoruz. Bundan sonraki büyük organizasyonlarda çakır ile birlikte başka hakemlerimizin yer alması en önemli amacımız” dedi.

 


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*