Mircea Lucescu: “Taraftarlarımız için harika deneyim olacak”

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, UEFA Uluslar Ligi kura çekimini değerlendirdi.

B Ligi 2. Grup’ta Rusya ve İsveç ile eşleşen Ay-Yıldızlı ekibimizin rakipleriyle ilgili TRT Spor’a konuşan Mircea Lucescu, “İki zor takım ile eşleştik. Ancak bu karşılaşmalar, taraftarlarımız için harika bir deneyim olacak. İsveç, yıllardır Avrupa Şampiyonaları’na düzenli katılan bir takım. Ancak Türkiye’nin de İsveç’e karşı son yıllarda aldığı iyi sonuçları var. Son iki özel maçta da Türkiye, İsveç’i mağlup etti. En iyi şekilde maçlara hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.

“UEFA Uluslar Ligi fikrini beğendim”

UEFA’nın yeni uygulamaya koyduğu Uluslar Ligi organizasyonu hakkında da görüşlerini açıklayan Mircea Lucescu, “UEFA Uluslar Ligi’ni, fikir ve müsabaka sistemi olarak çok beğendim. Denk kuvvetteki takımların birbirleriyle daha fazla resmi maç oynaması önemli. Tabii bu karşılaşmalar oyuncularımız için de büyük bir motivasyon kaynağı olacak. Yalnız oyuncularımızın Milli Takım’a hazır gelmesi çok önemli. Romanya Milli Takım Teknik Direktörü iken Gheorghe Hagi’ye 18 yaşında forma verdiğimde (1984 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda) Romanya Ligi’nde düzenli olarak forma giyiyordu. Bizim de bu tarz genç oyuncuları takıma monte edebilmemiz için kendi liglerinde düzenli olarak oynamaları kilit değerinde önem taşıyan bir faktör” şeklinde konuştu.

Mircea Lucescu ayrıca, “Arda’nın transfer sürecini takip ettim. Tekrardan oynamaya başlaması sevindirici bir gelişme. Bir yandan takımımızı gençleştirirken, kendisinden de bu önemli maçlarda yararlanabiliriz” dedi.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*