Mircea Lucescu, Ukrayna maçı sonrası basın toplantısı düzenledi

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Harkiv kentindeki Metalist Stadı’nda Ukrayna ile yapılan 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Deneyimli teknik adam, basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Televizyonda Ukrayna’nın attığı ilk golde ofsayt olduğunun, ikinci golde de topun auttan geldiğinin görüldüğünü anlatan Lucescu, maçı şöyle değerlendirdi:

“Oyunda iki tane ekip vardı. Biri oyunu daha iyi kuran, daha iyi organize eden. Ben bu grupta en iyi futbolu Ukrayna’nın oynadığını düşünüyorum. Daha dikkatli olmalıydık. Birbirimizle daha iyi anlaşmalıydık. Kolay değildi ama oyunu daha iyi kontrol edebilmeliydik. Ukrayna Milli Takımı’nın çoğunluğu iki kulüpten gelen oyunculardan kurulu. Bizim Milli Takımımız ise 10-15 tane değişik kulüpten gelen oyunculardan kurulu. Aradaki fark buydu. Ukrayna, her maçı oynayan oyunculardan kuruluydu. Bizde ise öyle değildi. Biz, bugünkü maçı rakip daha süratli olduğu için ve ikili mücadeleleri kaybettiğimiz için yitirdik. Ukrayna bu maçı kazanmayı hak etti ama yediğimiz gol bariz ofsayttı. Golü yiyene kadar oyun dengeliydi. 1-0’dan sonra kontrataklar için boş alan bıraktık. Bundan faydalandılar. Auttan gelen top gol oldu. 2-0’dan sonra oyuncuları motive etmek kolay değildi. Ama bir de verilmeyen penaltı var, o konuyu da atlamamak lazım. Bunlar sahada olan şeyler. Ukrayna bu goller olmasaydı başka goller de atabilirdi.

‘Grupta hâlâ şansımız devam ediyor’

Neler yapabileceğimize dair önümüzde üç günümüz var. İsim vermek istemiyorum, az antrenman yapmış oyuncularla değil, daha farklı bir kadro çıkarmayı düşünüyorum. 9 tane yabancı, 2 Türk oyuncu ile oynayan kulüplerimizden çıkarabilecek Türk sayımız fazla değil. Doğal olarak zamana ihtiyacımız var. Türkiye, çok iyi sonuçlar aldığı dönemde, futbolcular birkaç kulüpten gelip milli takımın çekirdeğini oluşturuyordu.  Biz rakibe göre daha statik oyun gösterdik. Kim oynarsa oynasın bu oyun sistemini, bu oyun kuruluşunu biz de yapacağız. Grupta hâlâ şansımız devam ediyor. İzlanda’nın kaybetmesi grubun durumunu farklı bir boyuta taşıdı. Kalan üç maçımızı da kazanmalıyız.

‘En azından özür dilemesi gerekirdi’

Hakeme ilk goldeki ofsaytı çizgisiyle birlikte gösterdim. İkinci golde de topun aut çizgisini ne kadar geçtiğini gösterdim. En azından özür dilemesi gerekirdi. Besedin’in yaptığı hareket sonrası Serdar’ın burnunun kırılması da tartışmasız kırmızı karttı. Ama bunlar oyunun içinde olan bazı bölümler. Ukrayna kazanmayı kesinlikle hak etti. Hakem de Ukrayna’ya avantaj sağladı.”


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*